Döviz Kurunun Sert Düşüşünden Sonra Gözler Telefon Fiyatlarına Çevrildi! Samsung ve Huawei'den Açıklama Geldi

Döviz kurunun yükselmesi ile gelen teknolojik ürün zamları şimdilerde tartışmalara neden oldu. Döviz kurunun sert düşmesinin hemen ardından cep telefonu zamları geri alınacak mı?

Teknoloji 23.12.2021 - 23:25 23.12.2021 - 23:26 Elif İşçi

Döviz kurunun en yüksek seviyeye çıkmasının hemen ardından teknoloji grubuna zam üzerine zam gelmeye başladı. Pek çok cep telefonu fiyatı güncellendi ve zamlı fiyatları ile satışa sunuldu. Fiyatları güncelleyen markaların, döviz kurunun sert düşüşünden hemen sonra nasıl bir yol izleyecekleri de merak konusu oldu.

Bazı markalar yeni yıl sonrasında ürün gruplarına zam uygulayacağını açıklamış, bazı markalar ise yaptıkları zamları geri almaya başlamışlardı.

TELEFON FİYATLARI DÜŞMEYE BAŞLADI!

Döviz Kurunun Sert Düşüşünden Sonra Gözler Telefon Fiyatlarına Çevrildi! Samsung ve Huawei'den Açıklama Geldi2

Teknoloji ürünlerinin zamdan bu kadar etkilenmesinin sebebi, maliyetlerin dolar ve Euro kuruna bağlı olarak gelişmesi üzerine paralel olarak arttığı ifade edilmişti. Son zamanlarda ürünlerin fiyatları arttı ancak sürekli olarak yükselen kur farkının yine de altında kaldığı için üreticiler ve markalar şimdiden fiyatları geri çekmeye başladılar. Bundan sonra da kur farkına bağlı olarak teknoloji grubu ürünlerinin olumlu bir sürece gireceği düşünülüyor.

HUAWEİ CEP TELEFONU FİYATLARI HAKKINDA AÇIKLAMADA BULUNDU

Teknoloji devlerinden birisi olan Huawei Türkiye cep telefonu fiyatları hakkında açıklamalarda bulundu. Fiyatların geri çekilmesi üzerine en merak edilen soru yanıtını buldu. Fiyat değişikliği sorusuna karşılık ‘Kur günlük olarak değişiyor. Bu oynaklık karşısında net bir adım atmamız çok zor. Bekleme sürecindeyiz. Haftaya fiyatların netleşmesini bekliyoruz’ dedi. Ancak bu açıklama düşüş yapılacağı yönünde yorumlanıyor.

Özellikle pandemi döneminde teknolojinin insan hayatı için vazgeçilemez bir yere sahip olması nedeniyle yaşanan bu fiyat artışı vatandaş tarafından da yakından takip ediliyor. Şimdilerde fiyatlarda indirim beklendiği için tüketiciler cep telefonu ya da diğer teknolojik ürünlerin alımını biraz daha ertelemeyi uygun görüyorlar.

Teknoloji devi Samsung’da şimdiye kadar yapılan fiyat artışlarını kurun çok altında bıraktıkları için yakın zamanda bir fiyat güncellemesi yapmayı düşünmediklerini ifade ederken, ilerleyen günlerde kura göre yeni bir düzenleme yapılıp yapılmayacağının düşünüleceği belirtildi.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@