Dövizle Kira Ödeyen Havalimanı İşletmelerinden Fahiş Zamlar! Su 11 TL, Gofret 29 TL, Hamburger 110 TL Oldu!

Döviz kurlarının artışı sonrasında fahiş fiyatların oluşması vatandaşların tepkisini çekerken havalimanlarındaki ürünlerin fiyatları ise roket gibi fırladı. 

Finans 18.12.2021 - 23:57 18.12.2021 - 23:57 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de fahiş zamlar vatandaşı çileden çıkarırken her zaman yüksek fiyatlarla ürünlerin satıldığı havalimanlarında ise fiyatlar tam anlamıyla uçuşa geçti. Yerli yolcuların havalimanlarında satış yapan yerlerden alışveriş yapmaları oldukça zorlaştı. Örnek fiyatlara göre havalimanlarında bir şişe su 11 TL'ye, bir gofret 29 TL'ye ve bir hamburger ise 110 TL'ye satılmaya başlandı. İstanbul'da havalimanlarında yolcular yüksek fiyatlara tepki gösterirken o havalimanlarındaki işletmelerin Euro cinsinden kira ödemeleri ayrı bir tepki sebebi oldu. 

İSTANBUL HAVALİMANI'NDA İŞLETMELER DÖVİZLE ÖDEDİKLERİ KİRALARA İNDİRİM İSTEDİLER

İstanbul Havalimanı'nda yüksek kiralardan bunalan işletmeler havalimanını işleten İGA ile kiralarda indirim görüşme talebinde bulundular. Dövizle kira ödemesi yapan bu işletmeler yükselen kurlardan dolayı çok ciddi bir maliyet artışı ile karşı karşıya kaldılar. İGA bu talepleri reddetmezken konuya dair bir değerlendirme yapacaklarını bildirdi. 

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI İŞLETMELERİ DE YÜKSEK KİRALARDAN ŞİKAYETÇİ

Öte yandan Sabiha Gökçen Havalimanı için de yüksek kiralar sorun olmaya başladı. Bu kiralar için de işletmelerden kira indirimi talepleri yapılmaya başlandı. Sabihan Gökçen Havalanı işletmecisi İSG de bu talepleri değerlendirmeye aldı. Ancak kira indirimi konusunda her iki havalimanında da henüz somut bir gelişme yok. Herhangi bir değişiklik olmazsa işletmeler yüksek kira bedellerini ödemek zorunda kalmaya devam edecekler.

Havalimanlarındaki işletmeler yüksek kira bedellerini karşılayabilmek için ise zaten yüksek fiyatla sattıkları ürünlere katmerli zam yapmak zorunda kaldılar. 1 şişe su satın almak isteyenler havalimanlarında 11 TL, 1 gofret satın almak isteyenler 29 TL, bir dilim su böreği satın almak isteyenler 40 TL ve bir hamburger satın almak isteyenler ise 110 TL ödeme yapmak zorunda kalıyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@