DSİ 3.300 m2 Arsayı 48 Bin TL Muhammen Bedelle Satışa Çıkardı

DSİ tarafından yayımlanan duyuru kapsamında 51 adet tarla ve 1 adet arsanın satışının yapılacağı duyuruldu. Söz konusu satış ilanında 3.300 metrekare arsanın 48.000 TL'ye ihalede olduğu bildirildi.

Emlak Haberleri 23.10.2021 - 00:35 23.10.2021 - 00:35 Mustafa KARAGÖZ

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü DSİ 7. Bölge Müdürlüğü arsa ve arazi satış ilanı yayımladı. Kurumun ilgili birimi üzerinden yayımlanan duyuru kapsamında, toplam 51 adet tarla sıfatında arazinin satışının yapılacağı bildirildi. Bunun yanında kurum 1 adet arsa satışı yapacak. Satışa çıkarılan arsa ve araziler için bir m2 fiyat tablosu yayımlayan kurum, tüm rakamları ilan etti.

ARSA VE ARAZİ SATIŞ İLANI

Arsa ve Arazi satış ilanı kapsamında Samsun'un Atakum İlçesi Kurugökçe'de, Samsun'un Bafra İkçesi Boğazkaya ve Samsun Vezirköprü Bayram Mahallesinde konut satışı yapacağı açıklandı. 

Satış işlemleri için DSİ 7. Bölge Müdürlüğünün ilan ettiği fiyat listesinde yer alan bazı rakamlar şunlar. 

Tam hisseli 2786 m2 tarla vasıfında arazi 111 bin 478 TL muhammen bedelle satılacak. Listede yer alan bir başka duyuruda 1086 m2 tarla vasıfında arazi 43 bin 456 TL muhammen bedel ile satılacak. Bir diğer yüksek metrekareli tarla 3047 m2 tarla vasıfında arazi de 121 bin TL muhammen bedel ile satılacak. 

samsun dsi tarla satışısamsun dsi tarla 2 satışı

ARSA ALMAK İSTEYENLER NE YAPACAKLAR?

Arsa almak isteyenler ilk olarak arsa satış şartnamesine ulaşacaklar. Başvurular için gerekli olan tüm bilgilerin yer aldığı şartname İhale Komisyonu Başkanlığı: DSİ 7. Bölge Müdürlüğü adresinden görülebilir. Kurum ayrıca söz konusu satışlar için elektronik ortamda da şartnamenin incelenebileceğini duyurdu. Bu kapsamda isteklilerin https://bolge07.dsi.gov.tr/ihale/ihaleListe sitesinden ücretsiz olarak şartnameye ulaşabileceklerini duyurdu. 

BAŞVURULAR İKİ AŞAMADA TAMAMLANACAK?

İhale için başvuru yapacak olan vatandaşlar için yayımlanan duyuruya göre; ihale başvuruları için ilk olarak geçici teminat bedelinin ödenmesi ardından ise şartnamede yer alan evrakların teslim edilmesi gerekiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@