DSİ 770 Metrekare Evi 240.000 TL'ye Satışa Çıkardığını Duyurdu

DSİ kendisine ait olan ve Konya Ereğli'de bulunan bir daireyi satışa çıkardığını ilan etti. Evin büyüklüğü 770 m2 olarak ilan edilirken ilk teklif fiyatı 240 bin TL olarak duyuruldu.

Emlak Haberleri 20.12.2021 - 14:50 20.12.2021 - 14:50 Mustafa Karagöz

Devlet Su İşleri (DSİ) Konya Ereğli İvriz Sulama Birliğine ait olan bir ev satılacak. DSİ konut satışı için bir ihale düzenleyecek olup ihale tarihine kadar başvuru toplayacak. İhale işlemleri öncesinde konutun özellikleri ve fiyatına dair bir tablo yayımlayan kurumun ilanında yer alan tüm bilgiler şöyle;

DSİ 770 M2 DAİRE DAİREYİ SATIŞA ÇIKARDI

Kurum tarafından yayımlanan ihale duyurusunda söz konusu dairenin mülkiyetinin "İvriz Sulama Birliği Başkanlığına" ait olduğunu bildirdi. Konutun özelliklerini duyuruda paylaşan kurum, konutun Konya Ereğli Organize Sanayi Mahallesinde yer aldığını 1665 ada 7 parselde bulunduğunu mesken cinsinde olduğunu açıkladı.

Konutun satışı için 240 bin TL muhammen bedel belirlenirken geçici teminat ücreti 7.200 TL olarak açıklandı. İhale işlemleri için ilk tarih 24 Aralık olarak duyuruldu. 24 Aralk tarihine kadar başvuru yapılmazsa yada ihalede satış olmazsa ikinci ihale tarihi olan 31 Aralık'ta bir açık artırma daha düzenlenecek. 

Konutun Özellikleri ve Fiyatına İlişkin Tablo

dsi konut satışı

DSİ konut satışları için düzenlenecek ihale işlemlerine ilişkin "İhale şartnamesi Birliğimiz Muhasebe odasından  bedelsiz alınabilir. İhalenin yapılacağı saatten önce, ihaleye katılacakların aşağıda istenen belgeleri eksiksiz olarak tamamlayıp, ihale komisyonuna teslim etmeleri şarttır."  açıklamasında bulundu. İhaleye katılacak olanlar başvurularını bu açıklama usulüne göre yapacaklar. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İsteklilerin başvurularını 24 Aralık tarihinde düzenlenecek ilk açık artırma öncesine kadar yapmaları gerekiyor. Başvuru işlemleri Mahallesi Uğur Mumcu Cad. Bestelal Apt. 35/A Konya/Ereğli İvriz Sulama Birliği adresine yapılacak. Tabloda yer alan başvuru ücretini ödeyecek olan istekliler makbuz ile birlikte ihale başvuru kılavuzunda yer alan tüm evraklarla başvurularını tamamlayacaklar. Başvurular öncesinde kurumdan şartname alınması da gerekiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@