DSİ Kura Çekiliş Sonuçları İsim Listesi Belli Oldu Mu? Kura Sorgulama Öğrenme

DSİ 2005 işçi alımı kura sonuçları açıklandı mı? Kura sonuçları nasıl öğrenilecek? DSİ kura sonuç sorgulama işlemleri neler, nasıl sorgulama yapılacak? İşte DSİ 2021 yılı işçi alımı kura işlemleri.

Gündem 06.09.2021 - 12:51 06.09.2021 - 12:51 Mustafa KARAGÖZ

DSİ 2021 yılı işçi alımı kura çekiliş sonuçları onbinlerce aday tarafından merak ediliyor. Türkiye geneli bölge müdürlüklerinde personel alımı yapacak olan DSİ, kura çekilişi ile işe alınacak adayları belirleyecek. İşte DSİ işçi alımı sonuçlarına dair son gelişmeler. 

DSİ İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİLİŞ SONUÇLARI

Devlet Su İşleri (DSİ) 2005 işçi alımı için ilana çıkmıştı. Farklı illerde yer alan birimlerine personel alımı için bir kılavuz yayımlayan kurum, başvuruları 27 Ağustos tarihine kadar kabul etmişti. Başvuruların ardından ise 6 Eylül tarihinde noter huzurunda kura çekilişi yapılacağı duyuruldu.

DSİ kura çekimi Noter tarafından ve kamera kaydı altında yapılacak ve akabinde sonuçlar kurum internet adresinde ilan edilecek. Ayrıca koronavirüs salgını kurallarının uygulanacağı kura çekiliş işlemlerinde solona kısıtlı sayıda aday giriş yapabilecek. Kura çekiliş işlemleri açık iş sayısının dört (4) katı asil ve aynı sayıda yedek olacak şekilde olacak. Kura çekiliş işlemleri saat 10.00'da bölge müdürlüklerinden yapılacak. 

DSİ İŞÇİ ALIMI KURA SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

Kura çekiliş sonuçları adayların başvuru yaptıkları bölge müdürlüklerinin resmi sitesinden ilan edilecek. Kura çekiliş işlemlerinin tamamlanmasının ardından asıl ve yedek adayların bildirildiği listeler internet üzerinden duyurulacak. 

Kura sonuçları adayların evine adresine tebligat olarak gönderilmeyecek. İlana başvuruda bulunan adaylar sonuçlarını bölge müdürlüklerinin internet siteleri üzerinden sorgulayacaklar. 

Personel Alım İşlemleri Nasıl Olacak?

Yazılı, Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi ilgili Bölge Müdürlüğü internet sitesinden duyurulacaktır.

Adaylar Sonuçları Ne Zaman Öğrenecek?

DSİ işçi alımı kura çekiliş sonuçları başvuruların fazla olması nedeniyle uzun sürebilir. Bu kapsamda adaylar başvuruda bulundukları il için ilgili bölge müdürlüğünün web sitesini kontrol edecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@