DSİ Resmi Gazete İle Yayımladı! Eskişehir'de Arazi Toplulaştırması Yapılan Yerler Belli Oldu

Eskişehir İli, Seyitgazi İlçesinde Bulunan Bazı Taşınmazlarda Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Yapılmasına İlişkin Karar (Karar Sayısı: 4898) Resmi Gazete ile yayımlandı.

Emlak Haberleri 09.12.2021 - 09:00 09.12.2021 - 09:00 Gülcan Özer

9 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete 'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Eskişehir İli, Seyitgazi İlçesinde Bulunan Bazı Taşınmazlarda Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Yapılmasına İlişkin Karar (Karar Sayısı: 4898) resmen yürürlüğe girdi. Söz konusu karar kapsamında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından arazi toplulaştırması yapılacağı ilan edildi. 

DSİ 3. Bölge Müdürlüğü tarafından alınan karar kapsamında Eskişehir'in Seyitgazi ilçesine bağlı olan Değişören ve Sarayören mahallelerinde yer alan belirlenen arazilerin toplulaştırma kapsamına alındığı ilan edildi. Belirtilen alanlarda yer alan araziler toplulaştırma işlemi ile koruma altına alınmış olacak. 

Eskişehir İli, Seyitgazi İlçesinde Bulunan Bazı Taşınmazlarda Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Yapılmasına İlişkin Karar (Karar Sayısı: 4898)

Eskişehir ili, Seyitgazi ilçesinde bulunan ve ekli listede isimleri belirtilen yerlerde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılmasına, 6200 sayılı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce Yürütülen Hizmetler Hakkında Kanunun ek 9 uncu maddesi gereğinde karar verilmiştir.

dsi arazi toplulaştırma kararı

Yukarıda belirtilen alanlarda, DSİ 3. Bölge Müdürlüğü tarafından 6200 sayılı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce yürütülen Hizmetler Hakkında Kanunun ek 9 uncu maddesi kapasmında, kamu yararı gözetilerek zorunul arazi toplulaştırması uygulanacak. Toplulaştırma sınırları içinde olup arazi toplulaştırma kriterine uygun olmayan yerler, teknik olarak arazi toplulaştırma sahasına dahil edilmesi uygun olmayan tepelik, taşlık ve çukurluk gibi alanlar ise toplulaştırma harici bırakılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@