DSİ ve GSB 6 Bin 351 Daimi İşçi Alacaklar! Temizlik, Güvenlik, Bekçi, Şoför

Devlet Su İşleri ve Gençlik ve Spor Bakanlığı yayımladıkları ilanlar ile kadrolu işçi alımı yapacaklarını duyurdular. DSİ 2005, GSB ise 4346 kadrolu KPSS'siz işçi alımı yapacağını duyurdular.

DSİ ve GSB 6 Bin 351 Daimi İşçi Alacaklar! Temizlik, Güvenlik, Bekçi, Şoför

İki kamu kurumu personel alım ilanına çıktı. İŞKUR üzerinden kadrolu işçi alımı yapacağını duyuran kurumlar personel alımlarının hangi kadrolarda, hangi şartlarda ve başvuruların ne zaman yapılacağını ayrı ayrı duyurdular.

DSİ 2005 PERSONEL ALIMI YAPACAĞINI DUYURDU

Devlet Su İşleri (DSİ) yayımladığı personel alım ilanında 2005 kişilik bir alım yapacağını açıkladı. Söz konusu personel alımları 26 farklı bölge müdürlüğüne yapılacak ve alımlar çeşitli meslek gruplarından olacak.

Kurum tarafından ilan edilen açık kadrolar arasında "operatör, ağır vasıta hizmetleri için şoför, bakımcı yağcı, ambar işçisi, usta, akaryakıtçı, sondaj işçisi, kompresör operatörü, vinç operatörü, laborant, labarant yardımcısı, topoğraf, hidrolog, aşçı, teknisyen ve bekçi" pozisyonları bulunuyor.

İlan için adaylar 23 Ağustos tarihinden sonraki 5 gün içinde İŞKUR üzerinden başvuru yapabilecekler.

GSB 4346 PERSONEL ALIM İLANI

Gençlik ve Spor Bakanlığı'da personel alımı için ilana çıkan kamu kurumları arasında yer aldı.

Bakanlık yurdun farklı il ve ilçelerinde yer alan birimlerine yapacağı personel alımlarını iki ayrı kadrodan yapacak. Personel alımları Temizlik Personeli ve Güvenlik Görevlisi pozisyonlarına olacak.

En az lise mezunu olan adayların başvuru yapabileceği personel alım ilanında her bir kadro için ayrı ayrı sağlanması gereken şartlar bulunuyor.

Temizlik Personeli kadrosu için adayların en az lise mezunu olmaları yeterli.

Güvenlik Görevlisi kadrosu için ise adayların 35 yaşından gün almamış olmak (27.08.1986 ve sonrası doğumlu olanlar) En az ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olmak. Başvurunun son günü (27 Ağustos 2021) itibarıyla geçerlilik süresi bulunan silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak şartlarını sağlamaları gerek.

BAŞVURU YAPACAK HER ADAY

Hem Devlet Su İşleri hemde Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alım ilanı için ortak koşullar bulunuyor. İki kurumun ilanında da geçerli olan o koşullar "Türk Vatandaşı olmak. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak. Yaptırılacak Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak. Askerlik ile ilişiği olmamak. Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak" olarak duyuruldu.

BAŞVURULAR İŞKUR'DAN

DSİ 2005, GSB ise 4346 kadrolu işçi alım ilanı için başvurular İŞKUR üzerinden elektronik olarak yapılabilecek.

SONRAKİ HABER