Dubai'ye Gidip Çalışacaklara 4.000 Dolar, 37.000 TL Maaş! Arıyorlar, İşçi Bulamıyorlar

Dubai'de 4.000 Dolaryaklaşık 30.000 TL maaşlar personeller arıyorlar. Çok sayıda meslek grubunda personel ihtiyacı olan şehirde çalışmak isteyenlerin ise tüm aşamaları geçmeleri gerekiyor.

Dubai'ye Gidip Çalışacaklara 4.000 Dolar, 37.000 TL Maaş! Arıyorlar, İşçi Bulamıyorlar

Dubai zenginlik ve imkanları ile ülkede çalışmak isteyenlere çok önemli fırsatlar sunuyorlar. İşçi kadrolarında önemli iş fırsatları sunan Dubai, gelip çalışacak olanlara çok farklı maaşlarla özel çalışma alanları sunuyor.

DUBAİ İŞ İLANLARI EKİM 2021 DÖNEMİ

Dubai'de çalışmak isteyenler için ilan edilen duyurularda bazı meslek grupları çok ön planda. Ülkede ihtiyaç duyulan meslek gruplarının neler olduğu ve ne kadar maaş alacaklarını listeledik.

dubai-inşaat-3

Hangi Meslek Grubundan İşçi Aranıyor, Aylık Ne Kadar Maaş Ödemesi Yapılıyor?

Şoför olarak çalışacaklara aylık ortalama 500 Dolar ile 2.000 Dolar maaş ödeniyor.

Dadı olarak çalışacaklara aylık ortalama 700 Dolar ile 5.000 maaş ödeniyor.

Güvenlik olarak çalışacaklara aylık ortalama 1000 Dolar ile 1.500 maaş ödeniyor.

Aşçı olarak çalışacaklara aylık ortalama 2000 Dolar ile 2.200 maaş ödeniyor.

İnşaat İşçisi olarak çalışacaklara aylık ortalama 750 Dolar ile 4.000 maaş ödeniyor.

Garson olarak çalışacaklara aylık ortalama 900 Dolar ile 2.000 maaş ödeniyor.

Yukarıda emlak365.com olarak verdiğimiz maaş tablosu ortalama tutarlar olup ödenecek ücretler daha fazla yada bir miktar daha az olabilir. İş başvuru aşamasında çalışılacak kadroya göre ödenecek ücretler ilan edilir.

dubai-inşaat-2

DUBAİ'DE ÇALIŞMAK İÇİN NASIL BİR İZLENECEK?

Dubai'de çalışmak isteyenler için yapılması gereken ilk işlem çalışma vizesi almak. Çalışma vizesi işlemleri tamamlandıktan sonra firmalardan iş bulmak daha kolay hale gelecek. Firmalar çalışma vizesi almış olan personellere daha kısa sürede iş buluyorlar. Ayrıca çalışma vizesinin yanında yabancı dili olanlar ilk tercih edilen grupta yer alırlar.

Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Dubai'de çalışma izni alabilmek için firmalar sponsor olur. Firmalar sponsor olduktan sonra 90 günlük bir süreç başlar. Bu süreç içerisinde Dubai'de çalışacak olanlar ülke içinde yeni bir çalışma izni başvurusunda bulunacaklar. Çalışma izni mesleki deneyim, çalışılacak kadro, yabancı dil bilinmesi gibi etkenlere bağlı olarak verilecek.

dubai-inşaat

DUBAİ'DE POPÜLER OLAN MESLEKLER NELER?

Dubai iş ilanlarına başvuruda yapacak olanlara en büyük avantaj İngilizce bilgisi olacak. İngilizce bilenler ve mesleki deneyimleri olanlar ülkede kariyer anlamında hızla ilerleyebilirler. Bu kapsamda hizmet sektörü, sağlık sektörü, inşaat sektörü alanlarında ki işler oldukça popüler.

SONRAKİ HABER