Düğünü Olanlara Altın Değerinde Tavsiye! İslam Memiş Altın Fiyatları Düşecek Dedi, Son Alım Fırsatı İçin Tarih Verdi!

İslam Memiş, altın fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle düğünü olacaklara son alım fırsatını ve altının düşeceği tarihi verdi. Bu rakamın altında almayın diyen Memiş, kur korumalı altın hesabını da önerd

Finans 22.03.2022 - 17:29 22.03.2022 - 17:29 Büşra Uluşen

Düğün sezonu yaklaştıkça, düğünü olan kişiler ve düğün sahipleri altın fiyatları konusunda endişe yaşıyor. Nişan, düğün, takı ve ev eşyası derken artan masraflara bir de altın fiyatlarının hızla artması eklendi. Günümüzde evlenen birçok çift, düğün için yaptıkları masrafları takılan altınlar ile ödüyordu. 

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, düğün sezonu başlamadan evvel düğün yapacaklara altın değerinde tavsiyelerde bulundu. 

ALTIN İÇİN SON FIRSAT GELİYOR

Henüz havaların soğuk olması nedeniyle nişanların daha yoğun olduğu bir dönem olduğunu belirten Memiş, nişanda tek taş yüzük, alyans, set takımı ve bilezik takıldığını ve bu takıların bedelinin en az 50 TL olduğunu söyledi. 

İslam Memiş, düğün takılarını gram altının 900 TL altına ineceği zaman almalarını tavsiye ederek, gram altının 850 - 900 TL arasında son bir alım fırsatı sunacağını, bu düşüşün Mart ayı sonunda ya da Nisan ayı başında meydana geleceğini açıkladı. Çiftlerin düğün sonrasında güvenlik nedeniyle evde altın bulundurmamalarını, altınlarını kasa kiralayarak ya da Kur Korumalı Altın Hesabı açarak güvence altına almalarını önerdi. 

düğün altın

ALTIN SATARAK BORÇ ÖDEMEYİ DÜŞÜNENLER DİKKAT!

Evlenecek çiftlere düğün için TL ile borçlanmalarını tavsiye eden Memiş, TL ile borçlanmada geri ödemenin daha kolay olacağını belirtti. TL ile borçlanıp altın ile ödemeyi düşünenleri de uyaran Memiş, bunun oldukça yanlış olduğunu, çünkü bozdurulan altını biriktirmek için daha sonra yüksek bir maliyet yapmanın gerekeceğini söyleyerek '' TL ile borçlanın TL ile ödeyin '' dedi. 

Satılık ve kiralık konut fiyatlarının arttığını anımsatarak çiftlere düğün sonrasında takılan altınları ev peşinatı için değerlendirmeleri önerisinde bulundu. 

ALTINDAN DAHA FAZLA KAZANDIRAN EMTİA!

İslam Memiş, altın fiyatlarının bu denli yükselişi sonrasında düğünlerde takı takma geleneğinin kaybolmaya başladığına dikkat çekerek, hak ettiği değeri görmeyen gümüş için önemli ifadeler kullandı. 

Gümüşün altından daha fazla değer kazandıran bir emtia olduğunu, gümüşe yatırım yapmayanların gümüş yükseliş grafiğin odaklanmaları gerektiğini söyleyerek, piyasada altın görünümlü gümüşlerin de olduğunu ve borç ödeme sırasında altınların mutlaka kontrol edilmesi gerektiğini ifade etti. 

Editör Notu: Bu haberde yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Uzman kişilerin görüşleri doğrultusunda haberleştirilmiştir. Emlak365.com yatırım tavsiyesi vermez. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@