Dün Gece Yarısı 33 Kuruş Zam Yapılan LPG Otogaz İçin Bugün Bir Zam Daha Açıklandı!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) akaryakıt fiyatlarına dair yeni bir zam kararı açıkladı. Dün gece yarısı zamlanan LPG Otogaz için bugün de ikinci bir zam daha zam geldi.

Finans 01.03.2022 - 20:04 01.03.2022 - 20:04 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında meydana gelen değişimleri vatandaşlar takip etmekte zorlanıyorlar. Dün gece yarısı LPG otogaz için yapılan zammın ardından bu gece yarısında da ikinci bir zam geleceği resmen açıklandı. LPG otogaz fiyatlarına ne kadar zam yapıldı? Benzin ve motorin için de zam gelecek mi? Akaryakıt fiyatlarına dair son dakika gelişmeleri haberimizin devamında yer alıyor.

LPG OTOGAZA ARKAYA ARKAYA İKİ ZAM

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından bugün akşam saatlerinde bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan bu açıklamaya göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere LPG otogaz için litre fiyatına 61 kuruş zam yapıldı. Pompa fiyatlarına yansıyacak olan bu zam vatandaşların maliyetlerini arttıracak. Ayrıca LPG otogaz için dün EPGİS tarafından 33 kuruş zam yapıldığı açıklandı. İki gün arka arkaya yapılan zammın toplamı ise 94 kuruş oldu. 

lpg otogaz zammı-2

BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI ZAMLANACAK MI?

Petrol sektöründen kaynakların verdiği bilgilere göre benzin ve motorin için zam tahlikesinin bulunduğu bildirildi. Dün hem benzinin hem de motorinin litre fiyatına indirim yapılmıştı. Ancak bugün küresel petrol piyasalarında çok büyük fiyat hareketlilikleri meydana geldi. Brent petrolün varil fiyatı yüzde 5 üzerinde yükselecek yeniden 105 Dolar seviyesinin üstüne çıktı. Bu durum dolar kuru ile de desteklenince hem benzinin hem de motorinin girdi maliyetlerinde artış meydana geldi. Ancak bu girdi maliyetlerinin hemen fiyatlara yansıması beklenmiyor. Hafta sonuna doğru eğer fiyatlarda bir geri çekilme olmazsa benzin ve motorin için 1 TL'nin üzerinde zam ların gündeme gelebileceği bildirildi.

Akaryakıt fiyatlarına gelecek olan zamlara dair beklentilerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda EPGİS'in açıklamaları takip edilmeye başlandı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@