Dün İndirim Gelen Benzin ve Motorin Fiyatlarına Yeni Zam Beklentisi Açıklandı! Motorine, Benzine Zam Var Mı, Gelecek Mi?

EPGİS tarafından dün yapılan resmi açıklama ile benzin ve motorin fiyatlarına indirim yapıldığı açıklanmıştı. Dün verilen indirim haberinin ardından bugün zam beklentisi ilan edildi!

Finans 01.03.2022 - 09:20 01.03.2022 - 09:24 Gülcan Özer

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş tüm dünyanın yakın takibi altında devam ederken piyasalar ise anlık olarak gelen veri akışını fiyatlıyor. Dün iki ülke arasında müzakere masasının kurulması ile iyimser havanın estiği piyasada bugün masadan uzlaşma olmadan kalkılması ve Rus ordusunun ölüm timini Ukrayna'ya gönderdiği haberleri ile sert rüzgarlar esmeye başladı. 

Bölgeden gelen olumsuz haber akışı petrol ve altın fiyatlarını anlık olarak sert bir şekilde fiyatlarken ne yazık ki dün indirim yapılan benzin ve motorin fiyatları için yeni zam beklentisi oluştu. Konu hakkında açıklama yapan ünlü ekonomist Oğuz Demir, Salı gece yarısı hem benzine hem de motorine zam geleceğini belirterek Çarşamba günü sürücülerin yeniden yükselen fiyatlarla depolarını doldurmak zorunda kalacağını açıkladı. 

BENZİN VE MOTORİNE ZAM BEKLENTİSİ! AKARYAKIT FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ, YENİ ZAM VAR MI, GELECEK Mİ?

Son dönemde akaryakıt fiyatları nerede ise saatlik olarak sert değişimler yaşarken konu hakkında açıklama yapan ekonomist Oğuz Demir küresel piyasalarda yaşanan dalgalanmanın iç piyasada akaryakıt fiyatlarını da etkilediğini ve bu nedenle günlük indirim ya da zamlar geldiğini belirtti. Yaşanan durumu savaşa bağlayan Demir, savaşın devam etmesi durumunda gel git piyasasının akaryakıt fiyatları üzerinde etkisinin devam edeceğini dile getirdi. 

oğuz demir zam açıklaması

Demir sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında "İstanbul'da 16,77 olan benzin 16,54 TL'ye, motorin de 17,01'den 16,05'e inecek. Burada duracak mı? Maalesef hayır. Salı günü de gece yarısından geçerli 40-50 kuruş arası zam göreceğiz. Yani çarşamba, benzin salı günü ineceği 16,77'den 17,20'ye, motorin 16,50'ye doğru çıkacak" diyerek benzin ve motorinin yeniden üst seviyelere ulaşacağını ve benzinin 17 TL sınırını aşacağını duyurdu. 

brent petrol fiyatı 1 mart

BRENT PETROL FİYATI NE KADAR, PETROLÜN FİYATI YÜKSELMEYE DEVAM EDER Mİ?

Geride bıraktığımız Perşembe günü Rus ordusunun Ukrayna'ya girmesi ile 100 dolar sınırını aşan Brent Petrol ardından bölgede tansiyonun düşmesi ile yeniden gerilemişti. Süreçte bölgede oturulan müzakere masasında anlaşamayan taraflar arasında ki gerilimle brent petrol fiyatı da yeniden yükseldi ve 100 dolar sınırına dayandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@