Dünkü Depremin Ardından Beklenen Açılış Fiyatları Geldi! Dolar, Euro, Gram ve Altın Fiyatlarında Son Durum Ne?

Dün kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından dolar kuru ve altın fiyatlarında sert bir düşüş yaşanmıştı. 21 Aralık açılış fiyatları geldi!

Finans 21.12.2021 - 09:13 21.12.2021 - 09:13 Gülcan Özer

Dün 18 TL seviyesini aşarak tüm zamanların tarihi rekorunu kıran dolar kuru ve 20 TL ile bu rekora eşlik eden Euro kuru piyasaları sallamıştı. Gram altının fiyatı tarihinde ilk kez 1000 TL sınırını aşarak büyük bir çıkışa imza atarken piyasada yaşanan dalgalanma sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak açıklamalar beklenmeye başlanmıştı. 

Dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sürpriz açıklamalara imza atarken TL hesabı olan kişilere verilecek olan TL'yi özendirme paketi ile destekler dolarda sert düşüş yaşanmasına neden olmuştu. Dolardan aldığı destekle yükselen altın fiyatları da bu düşüşten payını alırken piyasalar bir anda karışmış, 1 milyar liralık döviz satışı yapıldığı bizzat BDDK Başkanı tarafından duyurulmuştu. 

21 ARALIK 2021 TARİHLİ DOLAR VE EURO KURU! DÖVİZ KURLARI GÜNE NASIL BAŞLADI, DÜŞÜŞ VAR MI?

Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan "TL'yi özendirme paketi" piyasalarda büyük bir dalgalanma yaşanmasına neden olurken "İnsanlarımızın bankadaki TL varlığını, mevduat kazancı kur artışından yüksekse bu getiriyi elde edecek. Kur getirisi mevduat kazancının üstünde ise aradaki fark doğrudan vatandaşımıza ödenecek bu kazanç stopaj vergisinden muaf tutulacak" diyerek dolar kurunda sert bir düşüş yaşanmasına neden olmuştu. 

dolar kurunda son durum

Dün 18.25 TL seviyesini görerek tüm zamanların tarihi rekorunu kıran ve 20 TL seviyesini dahi göreceği iddia edilen dolar kuru Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından 12,13 TL seviyesi ile yeni güne başlangıç yaptı. Ziraat Bankası dolar kuru alış 11,86 TL ve satış fiyatı ise 12,2734 TL oldu. Euro kuru ise anlık olarak piyasada 13,5927 TL seviyesinden işlem görüyor. 

21 aralık altın fiyatları

21 ARALIK ALTIN FİYATLARI! GRAM VE ÇEYREK ALTIN FİYATI KAÇ TL OLDU?

Piyasalarda altın fiyatları da dolar kurundan yaşanan düşüşten etkilendi ve sert bir geri çekilme yaşadı. Dün 1000 TL'in üzerini görerek büyük bir çıkış yaşayan gram altında alış 663,83 TL satış ise 875 TL olarak belirlendi. Çeyrek altının alış fiyatı 1.065 TL ve satış fiyatı ise 1.425 TL oldu. Hem döviz kurları hem de altın fiyatları için büyük bir makas farkı oluşurken piyasalar yeni güne satış ağırlıklı başladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@