Dünya Diken Üstünde! Çin'de Covid-19 Krizi Alarm Verdi, Ordu Devreye Girdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs salgınında dünya aşılama ile rahat bir nefes alırken salgının patlak verdiği Çin'den ne yazık ki yine kötü haberler gelmeye başladı.

Gündem 04.04.2022 - 07:40 04.04.2022 - 07:43 Gülcan Özer

İlk olarak Çin'in Wuhan eyaletinde 2019 senesinin sonlarına doğru görülen Korona Virüs Salgını sonrasında tüm dünyaya büyük bir hızla yayılmış, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilmişti. Hastalık hiç kimsenin beklemediği kadar büyük bir hızla yayılmış, milyonlarca kişi hayatını kaybederken aynı zamanda küresel bir ekonomik şok yaşanmasına da neden olmuştu. 

Pek çok varyant ile sürekli kendisini yenileyen Covid 19 salgınında insanlık aşının bulunması ile rahat bir nefes almış, aşılama çalışmalarının başlaması ile getirilen zorunlu kısıtlama ve yasak kararları da kademeli olarak kaldırılmaya başlanmıştı. Aşılamanın başlaması ile yeniden normale dönüş yaşanırken yazık ki Çin'den dünyayı endişelendiren yeni açıklamalar gelmeye başladı. 

ÇİN'DE YENİ KOVİD-19 ALARMI VERİLDİ! SON DURUM NE?

Hastalığın dünyaya ilk yayıldığı merkez olarak gösterilen Çin bir kere daha dünyanın alarma geçmesine neden oldu. Çin'in en büyük şehri Şanghay'da son 24 saatte hastalık belirtisi gösteren 425, asemptomatik olarak adlandırılan belirti göstermeyen ise 8 bin 581 vaka kaydedilmesi endişe yarattı. 26 milyondan fazla kişinin yaşadığı şehirde kademeli karantina uygulamasına geçildi. 

PLA Daily tarafından yapılan habere göre ordu Şanghay'da görev yapmak üzere 2 bin askeri sağlık personeli görevlendirdi. Süreçte çok sayıda işletme ve fabrika kapatılırken Omikron varyantının alt varyantlarının tespit edildiği iddiaları gündemi salladı. Dünya büyük bir tedirginlik ile Çin'den gelen yeni haber akışını takip ediyor.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@