Dünya Genelinde Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?

Yükselen enflasyon rakamlarına bağlı olarak Türkiye'de kiralık daire fiyatları her ay biraz daha yükselmeye devam ediyor. Peki, dünya genelinde kiralık daireler için ödenen para kaç lira?

Emlak Haberleri 19.09.2019 - 23:00 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Yükselen enflasyon rakamlarına bağlı olarak Türkiye'de kiralık daire fiyatları her ay biraz daha yükselmeye devam ediyor. Peki, dünya genelinde kiralık daireler için ödenen para kaç lira?

Türkiye'de kiralar yükselen enflasyon rakamları ile beraber her geçen gün artmaya devam ediyor. Dünyada da enflasyon ve konomik verilerde yaşanan bozulmalar nedeni ile benzer tablolar ortaya çıkarken vatandaşın barınma gideri her geçen gün yükseliyor. Dünyada Ev Kiralarının En Pahalı Olduğu Ülke / Şehir Hangisi?Yabancı ülkelerde kiralar cep yakmaya devam ederken özellikle de büyük şehirlerde kira ücretleri dar gelirli kişilerin evde kalmasını imkansız hale getiriyor. Kiraların çok pahalı olduğu ülkede sokakta yaşayan kişilerin sayısı rekor seviyelere ulaşırken tüm dünyada barınma ihtiyacı sorunu giderek artıyor. Dünyada en pahalı kira fiyatları Hong Kong'ta ödenirken Türkiye'de ise kiraların en pahalı olduğu şehirler sıralamasında birinciliği İstanbul elinde bulunduruyor. Yabancı Ülkelerde Kiralar Kaç Para?Ekotürk TV tarafından paylaşılan Deutsche Bank Report verilerine göre 2019 yılında dünyanın en pahalı kirası Hong Kong tarafından ödeniyor. Hong Kong kiralık daire fiyatları ortalaması 3 bin 685 dolar olarak hesaplanırken bu ülkeyi sırası ile;3 bin 631 dolar kira fiyatı ile San Francisco,2 bin 909 dolar kira fiyatı ile New York, 2 bin 538 dolar kira fiyatı ile Zürih ve 2 bin 455 dolar kira fiyatı ile Paris izledi. Türkiye'de ise en pahalı kira fiyatı alınan il İstanbul oldu. İstanbul'da ortalama konut kirası 369 dolar olarak belirlendi. (Konut fiyatları 2+1 daire fiyatları baz alınarak hesaplanmıştır)Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@