Dünyaca Ünlü Oyuncunun Hayatını Kaybettiği Çatı Katının Satışı Yılın Emlak Rekoru Oldu!

ABD'de Newyork Soho'da bulunan ve ünlü sanatçı Heath Ledger'in hayatını kaybettiği çatı katı rekor fiyatla satıldı. Yılın en pahalı emlak satışı olan çatı katı için yeni alıcı 49 Milyon Dolar ödedi.

Emlak Magazin 17.11.2021 - 23:24 17.11.2021 - 23:24 Engin Uzunoğlu

ABD'de yılın en dikkat çeken emlak satışı gerçekleşti. ABD Newyork'ta şehir merkezinden yapılan en büyük satış tripleks bir çatı katı için gerçekleşti. Konumu ve dekorasyonu ile benzerlerinden oldukça farklı olan çatı katı 49 Milyon Dolar fiyatla alıcı buldu. Bu çatı katını en farklı kılan detay ise ünlü aktör Heath Ledger'in 2008 yılında bu evde trajik bir şekilde hayatını kaybetmiş olmasıydı. Heath Ledger'in yaşama veda ettiği bu çatı katı 19. yüzyıldan kalma dökme demir bir binada yer alıyor. 

65 MİLYON DOLARA SATIŞA ÇIKARILMIŞTI

Emlak satış rekoru kıran çatı katı 2018 yılında da satışa çıkarılmıştı. Lokasyon olarak çok gözde bir bölgede yer alan tripleks çatı katı için o dönem 65 Milyon Dolar fiyat belirlenmişti. Ancak bu fiyata satılamayan ev iki yıl sonra 2020'de hemen hemen yarı fiyatı olan 35 Milyon Dolara satıldı. Geçtiğimiz günlerde ise aynı çatı katı 49 Milyon Dolar fiyatla alıcısını buldu. Bu yılın bir önceki rekor satışı 56 Leonard'da bulunan bir çatı katının 45 Milyon Dolara satılması olmuştu.

KİMİN SATIN ALDIĞI AÇIKLANMADI

Toplam 8 Bin metrekare büyüklüğünde olan tripleks çatı katının kim tarafından satın alındığı ise açıklanmadı. New York Post'ta yer alan habere göre bu çatı katını bir teknoloji patronu satın aldı. Satın alma işleminin gizli bir paravan şirket üzerinden yapılmasından dolayı da bu mülkün yeni sahibinin kim olduğu ortaya çıkmadı. 

10 YIL ÖNCE SATILDI VE 4 YIL BOYUNCA TADİLATTAN GEÇTİ

Dikkat çekici nitelikleri bulunan tripleks çatı katı için 10 yıl önce bir başka satış gerçekleşmişti. Varlık yatırımcısı olan David Matlin tarafından o dönem 17,8 milyon dolar ödeme yapılarak satın alınan ev için Gwyneth Paltrow'un tasarımcısı Roman ve Williams ile anlaşılmış ve yenilenmesi istenmişti. Dört yıllık bir yenileme sürecinden geçen altı teraslı ve jakuzili evde meşe zeminler, siyah mermerler, konsol merdiven, endüstriyel bir mutfak, mermer banyolar ve üç çatı penceresi bulunuyor. 

Evin iç kısmında özel bir asansör yer alıyor. 15 metrelik tavanlarla ferahlık veren evde kemerli pencereler, odun sobası, Fransız kapılar, 20'den fazla özel dolap ve bir de spor salonu olduğu bildirildi. 2008 yılına kadar bu ev ünlü aktör Heath Ledger'in yaşadığı yerdi. Burası için her ay 25 Bin Dolar kira ödemesi yapan ünlü aktör oldukça lüks bir yaşam sürüyordu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@