Dünyaca Ünlü Yatırım Bankasından Ons Altın İçin Heyecanlandıran Tahmin! Ons Altın Ne Kadar Olacak?

Altın fiyatlarına ilişkin son günlerde yaşanan gelişmeler çok yakından takip ediliyor. Dünyaca ünlü yatırım bankası Goldman Sachs ise yaptığı altın tahmini ile heyecan yarattı. Ons altın ne kadar olur

Finans 14.11.2021 - 21:19 14.11.2021 - 21:19 Engin Uzunoğlu

Altın piyasasında son dönemlerde meydana gelen yükselişler altın borcu olan veya altın yatırımı yapanları oldukça büyük bir merak içerisinde bıraktı. Uzun bir süredir yükselmesi beklenen ama beklentilerdeki gibi bir ralli hareketinin çok uzağında kalan altın fiyatlarında yükseliş devam edecek mi? Altın fiyatlarındaki yükselişler nereye kadar ulaşacak? Ons altın ve gram altın ne kadar olacak?

ONS ALTIN İÇİN HEYECANLANDIRAN TAHMİN!

Dünyanın önemli yatırım bankalarından olan Goldman Sachs tarafından yapılan finansal tahminler tüm dünyadaki yatırımcılar tarafından çok yakından takip ediliyor. Yatırımcılar son günlerde ise altın fiyatlarına dair büyük bir merak yaşamaya başladılar. Altın fiyatlarında başlayan yükselişin kalıcı olup olmadığına dair yaşanan merak cevap beklerken Goldman Sachs analistlerinden Damian Courvalin yaptığı değerlendirme ile büyük bir heyecan yarattı.

ALTIN ŞU ANDAKİ DEĞERİNDEN DAHA YÜKSEK

Altın piyasasının son 6 aylık performansını yorumlayan Goldman Sachs analisti Damian Courvalin, “Pandemi sonrasında son 6 ayda ekonomide bir toparlanma meydana geldi. Bu toparlanmadan dolayı da altın herhangi bir portföyde yer almadı. Risk iştahı artınca altına olan talep de azaldı. Şimdi ise kalıcı bir enflasyon riski yaşanıyor. Dolayısıyla altının şu andaki değerinden çok daha yüksek bir değerden bahsedebiliriz.” dedi.

FED'in olası bir faiz artırımının altın fiyatlarını nasıl etkileyeceğini de yorumlayan Goldman Sachs analisti Damian Courvalin, “FED'in orta vadede faiz artırımına yönelik adımlar atacağını düşünüyoruz. Bu gerçekleşirse altın fiyatları etkilenebilir. Ancak kısa vadede bunun etkisi olmayacaktır. Altın fiyatları için en belirleyici gelişme uzun vadeli faiz oranları ile reel faiz oranlarıdır.” ifadelerini kullandı. 

ONS ALTINDA HEDEF 2 BİN DOLAR

Altın fiyatlarına dair Goldman Sachs'ın tahminini de açıklayan Damian Courvalin, “Pandemi sürecinde merkez bankaları altından fedakarlık yapmak zorunda kaldılar. Ancak ekonomik toparlanma ile altın yeniden hak ettiği değeri bulmaya başladı. Ons altın için 2022 yılı gelmeden önce 2 Bin Dolar seviyelerini konuşuyor olabiliriz. Altında bu potansiyel bulunuyor. Goldman Sachs olarak böyle bir beklenti içerisindeyiz.” şeklinde konuştu.

Ons altın şu anda 1.864 Dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. 

Not: Ekonomik değerlendirmeler ilgili analistin kişisel kanatleridir. Bu değerlendirmelerden yola çıkarak yatırım kararı alınmamalıdır. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@