Dünyada Corona Virüsü Nedeniyle Kaç Kişi Öldü? Dünyada Corona Virüsü Bulaşan Kaç Kişi Var?

Çin'den tüm dünyaya yayılım gösteren corona virüsü yüzbinlerce insana bulaşıp binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden oldu.

GÜNDEM 24.03.2020 - 16:31 15.07.2021 - 00:08

Çin'den tüm dünyaya yayılım gösteren corona virüsü yüzbinlerce insana bulaşıp binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. Corona virüsü nedeniyle dünyada kaç kişi öldü? Dünyada corona virüsü kaç kişiye bulaştı?

Çin'in Vuhan şehrinde nasıl ortaya çıkıp yayıldığı tartışmalı olan corona virüsü dehşet saçmaya devam ediyor. Bir iddiaya göre corona virüsü Vuhan'da bir et balık pazarında ortaya çıkarak insanlar arasında yayılmaya başladı. Bir başka iddia ise Çin'de yarasa yenilmesi sebebiyle corona virüsü insanlara bulaşmaya başladı. Sebebi her ne olursa olsun şu anda dünyada corona virüs sebebiyle yaşanan tahribat önü alınamaz bir noktaya doğru ilerliyor.Dünya üzerinde corona virüsünün yayılımına ve yaptığı sağlık tahribatlarına yönelik toplu araştırma vazifesini Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yapıyor. DSÖ'nün bilgilendirmesine göre şu ana kadar tüm dünyada 389.944 kişide corona virüsü tespit edildi. Corona virüsü nedeniyle dünya üzerinde toplam 16.595 kişi öldü.Corona virüsünün ortaya çıktığı Çin'de yeni vakaların gözlemlenmediği belirtilirken aynı virüs Avrupa'da inanılmaz boyutlarda yayılım gösteriyor. Bu konuda en büyük dehşeti ise İtalya yaşıyor. Tedbir alma konusunda geç kalan İtalya, bunun bedelini her gün yüzlerce insanının ölümü ile ödüyor. İtalya'da bugüne kadar corona virüsü sebebiyle 6.077 kişi öldü.DÜNYADA CORONA VİRÜSÜ NEDENİYLE KAÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİDünya Sağlık Örgütü rakamlarına göre 24 Mart 2020 tarihi itibariyle dünyada toplam 16.595 kişi hayatını kaybetti. Corona virüsü sebebiyle en çok ölümlerin gerçekleştiği ilk üç ülke İtalya, Çin ve İran oldu.TÜRKİYE'DE KAÇ KİŞİ CORONA VİRÜSÜ NEDENİYLE ÖLDÜ?Corona virüsüne karşı tedbirleri erkenden alan Türkiye'de 24 Mart 2020 itibariyle 37 kişi hayatını kaybetti. Türkiye'de corona virüs bulaşan hasta sayısı 1529 oldu.İTALYA'DA KAÇ KİŞİ CORONA VİRÜSÜ NEDENİYLE ÖLDÜ?İtalya devleti tedbir alma konusunda uyuşuk davranmanın bedelini çok ağır ödüyor. DSÖ verilerine göre İtalya'da bugüne kadar 6.077 kişi corona virüsü nedeniyle öldü. İtalya'da corona virüsü bulaşan hasta sayısı 63.927 oldu.İSPANYA'DA KAÇ KİŞİ CORONA VİRÜSÜ NEDENİYLE ÖLDÜ?Avrupa'da dehşeti yaşayan ülkelerden birisi de İspanya oldu. İspanya'da corona virüsü nedeniyle bugüne kadar 2.318 kişi öldü. İspanya'da corona virüsü teşhisi konulan 35.212 kişi bulunuyor.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@