Dünyada En Çok Tercih Edilen Gezilecek Yerler Rehberi

Türkiye ve Dünya'da görülmesi gereken birçok güzel yer bulunuyor.Tabi ki dünyaya açılmadan önce ülkemizdeki güzellikleri keşfetmemiz gerekiyor.

Gezi / Seyahat Rehberi 23.11.2018 - 15:57 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Türkiye ve Dünya'da görülmesi gereken birçok güzel yer bulunuyor.Tabi ki dünyaya açılmadan önce ülkemizdeki güzellikleri keşfetmemiz gerekiyor.

1- Paris:

Son 5 senede 16 milyon ziyaretçiye uğrayan Eifel kulesi en gözde tatil yeridir.İnternette de en çok Türkçe rehberi sahip olan Paris, ulaşım, ziyaret yerleri veya giriş ücretleri gibi yerleri hatta harita bilgisini çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.Paris’te en çok tercih edilen yerler; Louvre müzesi, Notre Dame Katedrali, Pantheon ve Orsay müzesidir.

2- Antalya:

Yaklaşık 12 milyon ziyaretçi sayısına ulaşan Antalya, ülkemizin de bildiği gibi en güzel tatil yerleşkesinde biri olmakta.Antalya’da gidilebilecek yerler ise; Arkeoloji müzesi, Kaleiçi, Termessos kaplıcaları, Perge Antik kenti ve Düden şelalesi Antalya da en çok ziyaret edilen yerler arasında.

3- Dubai:

Petrol zengini olan Dubai, hızlı bir şekilde kurulan ve gelişen yerler arasında.Dünyanın en büyük gökdelenleri, eğlence parkları ve insan eliyle yapılmış adalarıyla meşhurdur. Oraya gittiğinizde en çok tercih edeceğiniz yerler; Burj Khalifa, Palmiye adaları, Burj El Arab ve spor outdoor hayatı yaşamaya sevenleri çöl gezisidir.

4- İstanbul:5 yılda 20 milyon ziyaretçi akınına uğramış ve Türkiye’nin en gözde yerlerinde biridir.İş ve gezmek konusunda birçok yere sahip olan İstanbul, en çok turistlerin gittiği yerler ise; Topkapı sarayı, Cafer Ağa Medresesi, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Haseki Hürrem Hamamı, Sultan Ahmet Binbirdirek Sarnıcı ve Adalar.

Haber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…


Gelişmelerden Haberdar Olun

@