Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesinde Yer Alan 40 Firma Hangisi?

Türkiye Müteahhitler Birliği, Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesinde yer alan 40 firmayı açıkladı. İşte dev inşaat şirketleri!

Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesinde Yer Alan 40 Firma Hangisi?

İnşaat sektörü de tüm sektörlerde olduğu gibi koronavirüs salgınından olumsuz etkilenirken son derece zorlu bir sınavdan geçmişti. 2020 senesinin başında Türkiye'de de zorunlu kısıtlamaların yaşanmasına neden olan salgın döneminin yarattığı olumsuzluklara rağmen Türk müteahhitler devler liginde ilk 3 içerisinde kalmayı başardı.

Her sene düzenli olarak açıklanan Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesi 2020 içerisinde Türkiye'den 40 firma yer almayı başarırken bu başarı ile Türkiye yine ilk 3 içerisinde yer aldı. Konu hakkında açıklama ise Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından yapıldı.

DÜNYANIN EN BÜYÜK 250 ULUSLARARASI MÜTEAHHİDİ LİSTESİ 2020 İÇERİSİNE GİRMEYİ BAŞARAN TÜRK MÜTEAHHİTLER VE İNŞAAT ŞİRKETLERİ HANGİLERİ?

Rönesans İnşaat,

Limak,

Ant Yapı,

Yapı Merkezi,

Enka,

Tekfen İnşaat,

Onur Grup,

TAV İnşaat,

Nurol İnşaat,

Gülermak,

Esta İnşaat,

Aslan Yapı,

SML Sembol İnşaat,

Kuzu Grup,

Kolin İnşaat,

Yüksel,

Eser,

IC Holding,

Çalık Enerji,

İlk İnşaat,

GAP İnşaat,

Polatyol,

Alarko,

Doğuş İnşaat,

STFA,

SMK Grup,

İRİS,

FEKA,

MBD,

Cengiz İnşaat,

Nata Holding,

Gama,

Summa,

Yenigün,

Üstay,

Meta,

Makyol,

Tepe İnşaat,

Gürbağ Grup,

Dekinsan Grup.

en-büyük-müteahhitler

RÖNESANS İNŞAAT KÜRESEL PİYASADA YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR!

Son dönemde Türkiye'de de almış olduğu şehir hastanesi ve büyük ulaşım projeleri ile adından söz ettiren Rönesans Holding bünyesinde hizmet vrene Rönesans İnşaat giderek büyümeye devam ederken 2020 listesi içerisinde yer alan Türk şirketeri arasında birinci sırada yer almayı başardı.

SONRAKİ HABER