Dünyanın En Büyük Pırlanta Fabrikası Zen Tarafından 150 Milyonluk Yatırımla İstanbul'da Açılacak!

İstanbul'da fabrika yatırımı yapmaya hazırlanan Zen Pırlanta 150 milyonluk yatırımla dünyanın en büyük pırlanta fabrikasını inşa edecek!

Emlak Haberleri 20.02.2022 - 11:20 20.02.2022 - 11:24 Gülcan Özer

150 milyon liralık dev bir yatırıma imza atmaya hazırlanan Zen Pırlanta İstanbul'da dünyanın en büyük pırlanta fabrikasını açmaya hazırlanıyor! Konu hakkında açıklama yapan Zen Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Emil Güzeliş 2 bin kişiye istihdam sağlayacak olan dev proje 5 sene içerisinde Türkiye'yi dünyanın en büyük pırlanta üreticisi yapacaklarını söyledi. 

ZEN PIRLANTA FABRİKASI NEREDE?

İstanbul'da bulunan fabrikalarının üretim kapasitesini arttıracaklarını belirten Emil Güzeliş "En büyük fabrikalar Çin'de. Biz bunun iki katını yapıyoruz. Türkiye'de dünyanın en büyük pırlanta fabrikası olacak. Bütün dünya buraya bu fabrikayı görmeye gelecek. Beş yıl sonra Türkiye dünyanın en büyük pırlanta üreticisi olacak. Hedefimiz yüzde 20 olan ihracatımızı yüzde 70'e çıkarmak" diyerek yeni fabrikayı 2023 yılında hizmete alacaklarını duyurdu. 

ZEN PIRLANTA MAAŞLARI KAÇ TL?

Maaşlar konusunda da açıklama yapan Güzeliş şu anda fabrikalarında 450 kişiye iş imkanı sunduklarını, yeni fabrikalarının açılması ile beraber bu rakamın 2 bin kişiye ulaşacağını söyledi. Yeni yatırım kapsamında personel alımlarına başladıklarını belirten Güzeliş okullarda verilen eğitimi 1 ayda fabrikalarındaki personele aktardıklarını belirterek yüksek maaş ödeyeceklerini dile getirdi. 

Şu anda pırlanta sektöründe çalışan kişilerin aylık 5 ila 10 bin TL arasında maaş aldıklarını belirten Emil Güzeliş Zen Pırlanta olarak ise personellerine 10 ila 15 bin TL arasında maaş ödediklerini ve yeni fabrika için personel alımlarına başladıklarını söyledi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@