Dünyanın En Saçma Binasının Yıkım Tarihi Belli Oldu

Arama motoru Google'a dünyanın en saçma binası yazıldığında gösterilen Kahramanmaraş ilinde yer alan Özel İdare İş Merkezi Binası için yıkım kararı çıkarıldı. Dünyanın en saçma binasını kim yaptı, neden saçma, dünyanın en saçma binası ne zaman yıkılacak?

EMLAK HABERLERİ 14.06.2021 - 15:27 14.06.2021 - 15:27 Emlak 365

Kahramanmaraş merkezde yer alan ve arama motoruna "dünyanın en saçma binası" yazılarak arama yapıldığında ilk sırada gösterilen Özel İdare İş Merkezi hakkında yıkım kararı alınmıştı. Şehirde de farklı görüşlere neden olan yıkım kararı için beklenen tarih duyuruldu. 

KAHRAMANMARAŞ DÜNYANIN EN SAÇMA BİNASI NE ZAMAN YIKILIYOR?

Sahip olduğu kırmızı, mavi ve sarı renkleri ile şehrin hemen hemen tüm noktasından görülebilen Özel İdare İş Merkezi sahip olduğu farklı tasarımı ile dikkat çekerken adını ise Google arama motorunda dünyanın en saçma binası olarak çıkması neeni ile duyurmuştu. 

İl Özel İdaresi Binası için yıkım tarihi belli oldu. Konu hakkında açıklama yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör meydan için "Şehir Meydanı" projesini hayata geçireceklerini belirterek 40 dönümlük alanda yenileme yapacaklarını dile getirdi. 

Güngör yapmış olduğu açıklamasında özel idare binasının şehrin siluetini bozması ve fonksiyonel olması nedene ile yıkım kararı verdiklerini belirterek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile bu alanın kentsel dönüşüm alanı ilan edildiğini belirterek "Eskiden adliye binası ve daha sonra emniyet binası olarak kullanılan binanın yıkım işlerine başladık. İl Özel İdare binamızın yıkım sürecine başlandı. Binadaki iş yerlerindekilere Kurban Bayramına kadar süre verdik. Taşıma bedeli olarak onlara aynı zamanda destek verdik. İnşallah bayramda da bu binanın yıkımına başlayacağız" diyerek merak edilen tarihi duyurdu. 

Binanın yıkımı için hiçbir masraf yapmayacaklarını belirterek yıkılan binalar için para vermediklerini aksine üzerine para aldıklarını dile getirdi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@