Dünyanın En Tehlikeli 10 Şehri Açıklandı!

Güzellikleri ile tatilcilerin gözdesi olan şehirler yüksek suç oranları ile ise tatilcilerin gözlerin korkutuyor. İşte dünyanın en tehlikeli 10 şehri listesi!

EMLAK HABERLERİ 10.08.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

Güzellikleri ile tatilcilerin gözdesi olan şehirler yüksek suç oranları ile ise tatilcilerin gözlerin korkutuyor. İşte dünyanın en tehlikeli 10 şehri listesi!

Dünyanın gözde şehirleri yüksek suç oranları ile tehlike saçıyor.Olimpiyatlara bile ev sahipliği yapan bazı ünlü şehirler gelen turistleri gözlerine kestiren fırsatçılar nedeni ile ne yazık ki tehlikeli olarak kabul ediliyor. İşte o şehirler;Rio de Janeiro, Brezilya2018 yılında Olimpiyatlara ev sahipliği yapan Rio de Janeiro şehri ne yazık ki turistler için tam bir tehlike batağı olarak kabul ediliyor.Cape Town, Güney Afrika CumhuriyetiDoğal güzellikleri ile yer yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan şehir yüksek suç oranı ile dikkat çekerken özellikle de yan kesicilik olayları çok sık yaşanıyor.Bağdat, IrakIrak’ın başkenti olan Bağdat yaşanılan savaş sonrasında büyük oranda tahrip olsa da tarihi dokusu ve sahip olduğu tarihi eserler ile yabancı turistlerin vazgeçilmezi arasında yer alıyor ancak ciddi güvenlik zafiyetleri yaşanıyor.Caracas, VenezuelaVenezuela’nın başkenti olan Caracas uyuşturucu çeteleri tarafından işgal edilmiş durumda. Çeteler turistlere de korku dolu anlar yaşatıyor.Ciudad Juarez, MeksikaMeksika’nın en yüksek suç oranına sahip olan şehri ne yazık ki tam uyuşturucu trafiğinin üzerinde yer alıyor ve bu nedenle tehlike saçıyor.Guatemala City, GuatemalaÖzellikle de faili meçhul cinayet oranı rekor kıran şehir dünyanın en yüksek suç oranına sahip olan şehirlerinden biri olarak gösteriliyor ancak yine de ziyaretçi rekorları kırıyor.Kâbil, AfganistanÖzellikle de Avrupalılar tarafından merak edilen şehir ne yazık ki terör saldırıları nedeni ile listede yer alıyor.Acapulco, MeksikaDünyanın en güzel sahil kasabaları arasında gösterilen şehir yüksek cinayet oranı ve saldırıya maruz kalan turist sayısı ile tehlikeli bulunuyor.Karaçi, PakistanPakistan’ın en kalabalık şehri olan Karaçi sık sık terör saldırılarına maruz kalıyor.San Pedro Sula, HondurasKentte yaşayan her 100 bin kişiden 169 tanesi cinayete kurban giderken turistlerde kolay para kazanma fırsatı olarak görülüyor.EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ... Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@