Dünyanın En Ucuz Otomobili Türkiye'de Satışa Çıktı! İşte Regal Raptor Türkiye Fiyatları!

Dünyanıun en ucuz otomobili olan Regal Raptor, Türkiye'de satışa çıkarıldı. Regal Raptor Türkiye satış fiyatı kaç TL? Regal Raptor teknik özellikleri nelerdir?

Finans 04.01.2022 - 20:33 04.01.2022 - 20:33 Engin Uzunoğlu

Dünyanın en ucuz otomobili unvanını taşıyan Regal Raptor, Türkiye piyasasına bomba gibi giriş yaptı. oldukça düşük maliyetli oılan bu elektrikli otomobil tüm dünyada çok büyük bir ilgi görürken Türkiye'ye ne zaman geleceği merakla bekleniyordu. Gerek fiyatı ve gerekse de teknik özellikleri açısından başarılı bir fiyat performansına sahip olan Regal Raptor'un Türkiye'de satışa çıkması çok büyük ses getirdi.

Sıfır ve ikinci el otomobillerin fiyatlarının uçması nedeniyle araç sahibi olmak isteyenler farklı alternatif arayışı içerisindeydiler. Böyle bir piyasa ortamında Regal en doğru hamleyi yaparak dünyanın en ucuz otomobili unvanına sahip elektrikli aracını Türkiye'de satışa çıkardı. ucuz araç satın almak isteyenlerin şimdiden gözdesi haline gelen Regal Raptor hakkında kapsamlı araştırmalar yapılmaya başlandı.

REGAL RAPTOR TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Regal Raptor teknik olarak normal bir otomobilden farklı bir sistemde üretilmedi. Tüm otomobillerde kullanılan akülerden birisine sahip olan bu aracın menzilinin 100 km olduğu bildirildi. Akü takviyesi yapılması ile bu menzil arttırılabiliyor. Hatta otomobile akü takviyesi yapılması için akünen yerleştirilebileceği boş alanlar bırakılmış. Ancak ek akü takviyesi yapmadan 100 km menzille de bu otomobiller kullanılabilir. 

Dünyanın en ucuz otomobili oloan Regal Raptor 3 kişilik kapasiteye sahipken yokuşlarda da bir performans kaybı yaşamıyor. Ancak çok dik yokuşlarda performans açısından sıkıntılar yaşanabileceği belirtiliyor.

regal raptor

Regal Raptor model bir aracın tamamen şarj edilmesi 8 saati bulabiliyor. Ekü eklemesi yapıldığında ise bu süre artabiliyor. Şehir içi kullanım için biçilmiş kaftan olan Regal Raptor, tüm dünyada yaygın şekilde kullanılıyor. 

Otomobil piyasasının geleceği olan elektrikli otomobillerde lityum piller kullanılıyor. Ancak Regal Raptor bunun dışında bir özelliğe sahip bulunuyor. Lityum piller yerine otomobil aküsü ile çalışan bu aracın hızlı şarj özelliğinin olmaması en büyük handikapı olarak değerlendiriliyor. 

REGAL RAPTOR TÜRKİYE FİYATI KAÇ TL?

Regal Raptor için Türkiye'de farklı versiyonlar satışa sunuldu. Regal Raptor Türkiye satış fiyatı 45 Bin TL olarak belirlendi. E-car K3 KLS modelinin fiyatı ise 40.950 TL, E-car K5Long'un fiyatı ise 57.200 TL olarak açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@