Dünyanın En Ünlü ve Büyüleyici 10 Plajı

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alan ünlü plajlar kumsalı, masmavi denizi ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır.

Dünyanın En Ünlü ve Büyüleyici 10 Plajı

Dünyadaki ünlü 10 plaj listesine baktığınızda bunlar arasında farklı özelliklere sahip çok sayıda plajı görebilirsiniz. Dünyanın çeşitli yerlerinde plajların farklı örneklerine rastlamanız mümkündür. Bunları gidip görerek unutulmaz tatiller yaşayabilirsiniz. En çok beğenilen plajlar şunlardır:

1- Ölüdeniz, Muğla

Muğla’nın Fethiye bölgesinde yer alan Ölüdeniz mavi ile yeşilin buluştuğu eşsiz yerlerden biridir. Dünyanın en güzel ve en çok tercih edilen plajlarına sahip olan Fethiye hem kumsalı hem de denizinin temizliği ile ilgi görmektedir. Bölgeye her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist gelmektedir.

2- Çıralı, Olimpos, Antalya

Ülkemizin üç tarafının denizlerle çevrili olması ünlü plajlara ev sahipliği yapmasını sağlar. Bunlardan biri de Antalya’nın Kaş yolu üzerinde yer alan Çıralı sahilidir. İnce taneli ve hafif taşlı kuma sahip olan plaj yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilir. Aynı zamanda bölgede carette caretta kaplumbağaların bulunması doğal ortamı gözler önüne sermektedir.

Dünyanın En Ünlü ve Büyüleyici 10 Plajı - Resim 1

3- Bora Bora, Fransız Polinezyası

Bora Bora Adaları Pasifik Okyanusu’nda bulunmakta olup dünya çapında ünlü plajlara ev sahipliği yapar. Temiz bir görünümü olan deniz ve plajlar sayesinde burada unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

4- One Foot Adası, Avustralya

Cook Adaları’ndan biri olan One Foot Adası etkileyici bir görünüme sahiptir. Adeta bir tablo güzelliğine olan bu plajlarda denize girmek ekstra mutluluk verecektir. Bölgeye dünyanın dört bir yanından turist gelmektedir.

5- Palawan, Filipinler

Tatil denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri olan Filipinler özellikle Palawan bölgesiyle büyük ilgi görür. Burada bulunan Bacuit Adaları en iyi plajlar arasında yer almaktadır. Doğa aşığı olanlar tarafından daha fazla ilgi gören bu plajlarda berrak denizi ve yeşil alanları ile hayranlık uyandırmaktadır.

6- Playa San Miguel, İspanya

Plajları ile ün kazanmış olan İspanya özellikle İbiza’da bulunan Playa San Miguel ile yoğun ilgi görmektedir. Dünya çapındaki en güzel plajlara sahip olan ülkede tatil için elverişli geniş plajlar mevcuttur. Bu sayede şehre her yıl çok sayıda kişi akın etmektedir.

7- La Digue, Seyşeller

Birinci sınıf plajlara sahip olan La Digue tropik bir alan olma özelliğine sahiptir. Özellikle balayı çiftleri tarafından tercih edilen plajlar eşsiz manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Balayı çiftlerinin haricinde daha sakin bir ortamda tatil tercih edenler için de La Digue doğru bir seçim olacaktır.

8- Whitehaven, Avustralya

Wihtsunday Adalarında yer alan Whitehaven Avustralya’daki en iyi plaj olma özelliğine sahiptir. Turkuaz renkli suları, bembeyaz kumları ve yağmur ormanları bulunması bölgeyi daha da ilgi çekici hale getirmektedir. Adeta bir cennet olarak görülen bölgeye her yıl binlerce kişi akın etmektedir.

Dünyanın En Ünlü ve Büyüleyici 10 Plajı - Resim 3

9- Navagio, Yunanistan

Yunanistan’ın Zakintos şehrinde yer alan Navagio Koyu plajı ve denizinin yanı sıra eşsiz bir manzaraya sahip olmasıyla da beğeni kazanmaktadır. Birden fazla rengin bir arada bulunduğu bölge tatil için sıklıkla tercih edilir. Masmavi denizde yüzmek ve bembeyaz kumlarda güneşlenmek tatilinizi daha da eşsiz hale getirecektir.

10- Phi Phi Adası, Tayland

Güzel plajları ve berrak, temiz suları ile ün kazanmış olan Tayland özellikle Phi Phi Adası ile tatilcilerin ilgi odağı olmaktadır. Çok sayıda kişinin favori plajlarından biri haline gelen plaj adeta saklı bir cennet olarak görülür. Denizinden kumuna kadar her detayıyla büyüleyici olan bölge mutlaka ziyaret edilmelidir.