Dünyanın En Yüksek Ahşap Binası 'Wooden Skyscraper'

Dünya'da inşaat sektörünün çılgın projeleri birbiri ardına hayata geçirilmeye devam ederken enlerin elde edileceği projelere olan ilgi artmayı sürdürüyor. 

Konut Projeleri 16.05.2018 - 21:30 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Dünya'da inşaat sektörünün çılgın projeleri birbiri ardına hayata geçirilmeye devam ederken enlerin elde edileceği projelere olan ilgi artmayı sürdürüyor. 

Bunlardan biride tamamlandığında dünyanın en yüksek ahşap binası unvanını ele geçirecek olan Wooden Skyscraper binası olarak öne çıkıyor. Japon menşeli ağaç ürünleri şirketi olan  Sumitomo Ormancılık tarafından yapımına devam edilen bina tamamlandığında dünyanın en büyük ahşap binası olarak kayıtlara geçecek.350 Metre Uzunluğundaki Bina 70 Katlı Olacak Kuruluşunun 350. yılını kutlamak üzere böyle bir bina yapma kararı alan Japon devi  Sumitomo Ormancılık binanın yüzde 90 gibi nerede ise tamamına yakın bir bölümünü ahşaptan üretecek. Wooden Skyscrape ismi ile anılan bina 2041 yılında tamamlanacak ve şirketin 350. yıl kutlama etkinlikleri kapsamında açılacak.180 Bin Metreküp Odun Kullanılacak Dev binanın inşaatında 180 bin metreküp odun kullanılacak ve yapının sadece yüzde 10'luk bölümü çelikten oluşacak. Yapı tamamlandığında şu anda dünyanın en büyük ahşap binası unvanını elinde bulunduran Vancouver’daki 18 katlı Brock Commons öğrenci yurdu binasının unvanını elinden alacak.Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ


Gelişmelerden Haberdar Olun

@