Ana Sayfa KONUT PROJELERİ 16 Mayıs 2018

Dünyanın En Yüksek Ahşap Binası “Wooden Skyscraper”

Dünya'da inşaat sektörünün çılgın projeleri birbiri ardına hayata geçirilmeye devam ederken "enlerin" elde edileceği projelere olan ilgi artmayı sürdürüyor. 
2018-05-16T21:30:30+00:00 Emlak 365 | Emlak Haberleri ve Yeni Konut Projeleri
Dünyanın En Yüksek Ahşap Binası “Wooden Skyscraper”
Dünyanın En Yüksek Ahşap Binası “Wooden Skyscraper”

Bunlardan biride tamamlandığında dünyanın en yüksek ahşap binası unvanını ele geçirecek olan Wooden Skyscraper binası olarak öne çıkıyor. Japon menşeli ağaç ürünleri şirketi olan  Sumitomo Ormancılık tarafından yapımına devam edilen bina tamamlandığında dünyanın en büyük ahşap binası olarak kayıtlara geçecek.

350 Metre Uzunluğundaki Bina 70 Katlı Olacak 

Kuruluşunun 350. yılını kutlamak üzere böyle bir bina yapma kararı alan Japon devi  Sumitomo Ormancılık binanın yüzde 90 gibi nerede ise tamamına yakın bir bölümünü ahşaptan üretecek. Wooden Skyscrape ismi ile anılan bina 2041 yılında tamamlanacak ve şirketin 350. yıl kutlama etkinlikleri kapsamında açılacak.

180 Bin Metreküp Odun Kullanılacak 

Dev binanın inşaatında 180 bin metreküp odun kullanılacak ve yapının sadece yüzde 10’luk bölümü çelikten oluşacak. Yapı tamamlandığında şu anda dünyanın en büyük ahşap binası unvanını elinde bulunduran Vancouver’daki 18 katlı Brock Commons öğrenci yurdu binasının unvanını elinden alacak.

Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?