Dünyanın En Zengin İnsanı Ama 1 Evi Bile Yok! Elon Musk Son Evinide Sattı

Neuralink, Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO'su ve dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk sahip olduğu tüm taşınmazları satacağını duyurmuştu. Musk sözünü tuttu son evini de sattı.

Emlak Magazin 17.11.2021 - 14:37 17.11.2021 - 14:38 Gülcan Özer

Sık sık sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımlar ile adından söz ettiren Elon Musk dünyanın en zengin insanı olarak kişisel servetini katlamıştı. Son dönemde parasal konularda iddialı açıklamalar yapan Elon Musk tüm taşınmaz mal varlığını satacağını açıklamıştı. Sözünde duran Elon Musk sahibi olduğu sen veini de sattı. 

Amerika'nın San Francisco şehrinde bulunan evinin satıldığı açıklanan Elon Musk böylelikle dünyanın en zengin insanı olmasına rağmen evsiz birine dönüştü. Hatırlanacağı üzere Musk, 2020 senesinin Mayıs ayında yapmış olduğu açıklamasında Mars'ta koloni kurmak adına tüm emlak yatırımlarını elden çıkaracağını duyurmuştu. 

ŞARTLI SATIŞ İLANI YAYIMLAMIŞTI! 

Elon Musk geçen sene Mayıs ayında yaptığı açıklama ile Mars'ta yürüteceği kolonileştirme çalışmalarına ağırlık vermek için tüm emlak portföyünü elden çıkaracağını duyurmuştu. Aradan geçen 1,5 senenin ardından son evini de satan Musk böylelikle dünyadaki tüm emlak varlığına son vermiş oldu. 

Elon Musk'un yayımlamış olduğu satış ilanında evini satın almak isteyen kişilerin doğrudan kendisi ile iletişim kurması şartı yer almıştı. Şartlı satış olarak verilen ilanda Elon Musk belirli koşulların yerine getirilmemesi durumunda satıştan vazgeçme maddesini koydurmuştu. Elon Musk tarafından satışa sunulan evi almak isteyen kişilerin bu nedenle direkt olarak ünlü iş insanı ile iletişime geçmesi gerekiyordu. The New York Post tarafından yapılan habere göre bu zorlu koşula rağmen Musk'a ulaşmayı başaran bir kişi evi yapmış olduğu pazarlık sonrasında satın almaya hak kazanmış oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@