Dünyanın En Zengin İnsanı Jeff Bezoss Evinin Önünde Eylem: Zenginler Daha Fazla Vergi Versin!

Amazon'un kurucusu ve dünyanın en zengin insanı Jeff Bezoss bir kez daha eylemcilerin hedefi haline geldi. Kendilerine Vatansever Milyonerler ismini veren grup tarafından biri New York diğeri ise Washington'da yer alan iki evinin önünde eylem yapılan Bezoss nezdinde örgüt zenginlerin daha fazla vergi vermesini talep etti.

Dünyanın En Zengin İnsanı Jeff  Bezoss Evinin Önünde Eylem: Zenginler Daha Fazla Vergi Versin!

Dünyanın en zengin insanları listesinde ilk sırada yer alan Jeff Bezoss sahip olduğu serveti nedeni ile zaman zaman protesto eylemlerinin hedefi olmaktan kurtulamıyor. Dünyanın pek çok ülkesinden daha büyük olan kişisel serveti ile dikkat çeken Jeff Bezoss zenginlerden daha yüksek gelir vergisi alınmasını isteyen bir grup tarafından evinin önünde protesto edildi.

ZENGİNLER DAHA FAZLA GELİR VERGİSİ ÖDESİN TALEBİ İLE PROTESTO EDİLDİ!

Amerika'da yaşayan dünyaca ünlü zengin Jeff Bezoss sahibi olduğu serveti ile bir kere daha protestoların hedefine oturtuldu. Kendilerine Vatansever Milyonerler adını veren grup tarafından protesto edilen Bezoss nezdinde eylemciler zengin olan kişilerin daha yüksek gelir vergisi ödemesini talep etti. Eylemden sonra açıklama yapan Grubun başkanı Morris Pearl "Birkaç zengin insan ve çok fazla yoksul oluşan sistemi bitiriyoruz, işlemiyor. Böyle sürdürülebilir bir toplum olamaz" diyerek kişisel geliri fazla olan zenginlerin daha fazla vergi ödemesi gerektiğini söyledi.

ABD Başkanı Biden'de yıllık kazancı 400 bin doları aşan kişi ve şirketlerin daha fazla vergi ödemesi gerektiğini savununa yeni bir eylem planı hazırlığında olduğunu duyurmuştu. Grup Biden tarafından hazırlanan bu yeni eylem planını savunurken Jeff Bezos'un da vergi oranının arttırılmasına destek çıkan mesajları gündeme gelmişti.

Ancak Bezoss tarafından yapılan açıklamalara rağmen ödediği vergi rakamlarının açıklanması hayal kırıklığı yaratmış, Amazon'un 2020'de yüzde 9.4 oranında federal gelir vergisi ödediğinin ortaya çıkması ile ülkede büyük tartışmalar yaşanmıştı.