Düşler Vadisi Riva Projesi, Galatasaray Borcu İçin 72 Milyon Lira Kaynak Yarattı

Futbol kulüplerinin borçları gündemi meşgul etmeye devam ederken Galatasaray borcu için Riva Vadisi Projesi ile mükemmel bir kaynak yaratmış oldu.

İSTANBUL KONUT PROJELERİ 14.05.2019 - 12:32 15.07.2021 - 00:15 SERHATMEDYA

Futbol kulüplerinin borçları gündemi meşgul etmeye devam ederken Galatasaray borcu için Riva Vadisi Projesi ile mükemmel bir kaynak yaratmış oldu.

Emlak Konut ve Galatasaray ortaklığı ile hayata geçirilen Düşler Vadisi Riva Köyü projesi yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Emlak Konut GYO güvencesi ile Yılmaz İnşaat tarafından hayata geçirilen projede ilk etaba ait satışların yüzde 30'u tamamlanırken bu satışlardan Galatasaray spor kulubüne aktarılan para tutarı 72 milyon liraya ulaştı. Galatasaray 761 Milyon Liralık Gelir Elde Edilecek Galatasaray Spor Kulubüne ait olan Riva Arazisi üzerine yapılacak olan projede 509 villa satışa sunulacak. Şimdiye kadar ilk etabın yüzde 30'luk bölümünde satışlar tamamlanırken bu satışlardan Galatasaray kulubünün kasasına giren para 72 milyon lira oldu. 2019 yıl sonuna kadar ilk etabın satışlarının tamamlanması hedeflenirken Yılmaz İnşaat bu satışlardan 1.2 milyar liralık gelir elde edecek. Elde edilen gelir Yılmaz İnşaat, Emlak Konut ve Galatasaray kulubü arasında sözleşmeye uygun olarak paylaşılacak. Hedeflenen bu tutarın elde edilmesi durumunda Galatasaray Kulübü 240 milyon lira gelir elde ederken projenin tamamında ise elde edilecek olan gelir 761 milyon liraya yükselecek. Projenin lansman toplantısında açıklama yapan Yılmaz İnşaat yönetim kurulu başkanı Hakan Yılmaz ise 2,8 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını söylemiş ve "Tecrübemizi Riva'daki bu değerli arsaya taşıdık.Burada yükselecek proje bölgenin gelişmesinde örnek teşkil edecektir. Arazinin yapısına uygun bir şekilde konumlandırdığımız villaları yatay bir şekilde tasarladık. Projemizde birçok sosyal alan ve tesisin yanı sıra birer adet okul ve cami olacak. Toplamda 2,8 milyar liralık bir yatırım yapacağız.Arazimiz bin 157 dönüm. Büyük ilgi söz konusu ancak henüz satışlara başlamadık. Villa fiyatları 1 milyon 69 bin lira ile 5 milyon lira arasında değişiyor. Projemizde emeği geçen Emlak Konut, Galatasaray Kulübü ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" sözlere ile projenini önemine vurgu yapmıştı. Riva Projesinden Villa Alan Ünlüler Kimler?Galatasaray eski başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Galatasaraylı iş insanı ve 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği'nin Başkanı Vahap Tanrıverdi, Paşabeyoğlu Grubu patronu Ata Paşabeyoğlu, GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@