Düşük Emekli Maaşı Alanlara Müjde! Başvuran Emeklilere Tek Seferlik Ek Ödeme Yapılacak

Düşük emekli maaşı alanlar için bankaya başvuru yapmaları halinde yaklaşık 500 liralık ödeme müjdesi verildi. Başvuran tüm emekliler ödeme alabilecek.

Düşük Emekli Maaşı Alanlara Müjde! Başvuran Emeklilere Tek Seferlik Ek Ödeme Yapılacak

Geçim sıkıntısı yaşayan emekliler için hareketlilik başladı. Bankalar emeklileri kendi bünyelerine çekebilmek için harekete geçmeye devam ediyorlar. Bankalar tarafından bir süredir emeklilere verilen banka promosyon ödemeleri son zamanlarda da sık sık araştırılmaya başlandı.

Emekliler bankalardan promosyon ödemesi alabilmek için maaşlarını 3 yıl boyunca belirledikleri banka üzerinden alma sözü vermek zorundalar. Özellikle düşük emekli maaşı alan ve geçim konusunda bazı sıkıntılar yaşayan vatandaşlar için en yüksek promosyon ödemesini yapan bankayı bulmak oldukça önemli.

DÜŞÜK MAAŞLI EMEKLİYE 500 LİRA ÖDENECEK

ihtiyac-kredisi-kampanyasi

SGK tarafından bankalarla yapılan anlaşma sonrasında ödenen banka promosyon ödemesi maaşlara göre farklılık gösteriyor. Günümüzde en düşük emekli maaşının bin 500 lira olduğu düşünüldüğü zaman bankalarda en az emekli maaşına en düşük promosyon miktarını verdiklerini ifade ediyorlar.

Banka promosyon ödemeleri bankaların çalışma prensibine ve aynı zamanda bankalar arasında yaşanan rekabete göre düzenlenmiş kampanyalar dahilinde değişmeye devam ediyor. Bankalar en düşük emekli maaşına genellikle 500 lira promosyon ödemesi veriyorlar. Ancak bu rakam bazı bankalarda 750 lira ve hatta bin liraya kadar çıkıyor.

BANKA KREDİ NOTU EMEKLİ PROMOSYON ÖDEMELERİNİ ETKİLER Mİ?

Bankalardan emekli promosyonu alırken, kredi çekildiği noktada önemli olan kredi notunun süreç dahilinde önemli olmadığı belirtildi. Banka ile anlaşma yapmak ve bu anlaşma sonrasında maaşın 3 yıl boyunca bankadan alınmasının taahhüt edilmesinin hemen ardından promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Başvurular doğrudan seçilen bankanın şubeleri üzerinden yapılmaktadır. 3 yılda bir yapılan ödemelerde en düşük emekli maaşını alan vatandaşa en az 500 lira ek ödeme verilecek. Bunun yanı sıra çeşitli kredi ve kredi kampanyaları da düzenlenmektedir.

SONRAKİ HABER