Düşük faizle ihtiyaç kredisi arayan emekliler! En düşük oranlar belli oldu

Düşük faizle ihtiyaç kredisi arayan emekliler için kampanya başlatan bankaların yaz dönemi faiz oranları belli oldu. İşte en düşük faiz oranları.

Düşük faizle ihtiyaç kredisi arayan emekliler! En düşük oranlar belli oldu

Emekli vatandaşlar kurban bayramı öncesinde nakit ihtiyacı duymaları durumunda bazı bankalardan çok düşük faiz oranıyla kredi kullanım hakkında sahipler. Emekliler için en düşük faiz oranlarını açıklayan bankaların hangileri olduğunu, sundukları 12 24 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranları, yüksek limit fırsatları ve geri ödeme kolaylıkları belli oldu. İşte bankalara göre emeklilere sunulan kredi olanakları.

EN DÜŞÜK FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen emekliler için kredi olanağı sağlayan ilk iki banka Ziraat Bankası ile Halk Bankası oldu. Bu iki banka dışında kalan diğer bankaların emekli kredi faiz oranları çok yüksek seviyelerde yer alıyor. Aradaki faiz farkı çok yüksek olurken tüm bu seçenekleri sizlerle paylaşıyoruz.

Ziraat Bankası ve Halk Bankası

İki kamu bankası da emekli maaş müşterisi olan emeklileri için yüzde 1.55 faiz oranı açıkladılar. İki bankanın ortak koşulu ise emeklilerin maaşlarını bu bankalardan birisini taşımaları. Maaş müşterisi olan yada olmayı kabul eden emekliler yüzde 1.55 faiz oranıyla 25.000 lira ihtiyaç kredisi çekme hakkı elde edecekler. 50.000 TL'den fazla kredi çekmek isteyen emekliler için ise faiz oranı 100.000 TL'ye kadar yüzde 1.69 olacak. Vade süreci ise 24 ay olarak uygulanacak.

İş Bankası

İş Bankası'da emekliler için anında kredi imkanı sunan bankalardan birisi. Başvuruların online olarak yapılmasının ardından emekliler 50.000 TL'ye kadar krediyi aylık yüzde 2.05 faiz oranıyla ve 36 ay vadeli ödeme planıyla çekebilecekler.

TEB

TEB emekliler için açıkladığı ihtiyaç kredisi paketinde yüzde 2.15 faiz oranıyla kredi sağlayacağını ilan etti. Banka 3 ay ödeme erteleme olanağı olan ihtiyaç kredisi için 36 ay vade ve 30.000 TL limit açıkladı.

QNB Finansbank

QNB Finansbank ise emekliler için 70.000 TL ihtiyaç kredisi açıkladı. Banka bu kredi olanağında yüzde 2.15 faiz oranı uygularken bu oranın yüksek kredi puanı için geçerli olduğu ilan edildi. Kredi puanı düşük olanlar için faiz oranları kişiye özel uygulanacak.

Vakıfbank

Vakıfbank 12 ay vadeil 125.000 TL, 24 ay vadeli 100.000 ve 36 ay vadeli 50.000 TL ihtiyaç kredisi açıkladı. Emekliler için ayrı bir paketi olan banka 5 ayrı ödeme seçeneği ve 3 ay erteleme imkanı sundular.