Düşük Maaş Alan Emeklileri Müjde Gibi Haber! Emekli Maaşları En Az Asgari Ücret Tutarında Olacak

2000 yılından sonra emekli olmuş vatandaşların emekli maaşları belirli bir seviyenin altında kaldığından dolayı sık sık gündeme geliyor.

EKONOMİ 22.10.2019 - 19:04 15.07.2021 - 00:13 SERHATMEDYA

2000 yılından sonra emekli olmuş vatandaşların emekli maaşları belirli bir seviyenin altında kaldığından dolayı sık sık gündeme geliyor. Bu konuda son iddia ise tüm emekli maaşlarının en az asgari ücret seviyesine çıkarılması.

Emekli vatandaşların yaşadıkları sorunların başında emekli maaşlarının tutarları geliyor. Özellikle 2000 yılından sonra emekli olmuş vatandaşların maaşlarında yaşanan sorunlar sık sık dile getiriliyor. Bu konuda hükümet yakın zamanda bir çalışma yaptı ve maaşı 1000 TL'nin altında olan emekli vatandaşların maaşlarını o seviyeye çıkardı. EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE ÇIKARILACAK MI?Emekli maaşları konusunda gündemde yer alan gelişmelerden bazıları emeklileri sevindirecek türden. Zira bu konuda Güneş'te yer alan haberde emekliler için bazı düzenlemelerin olabileceği belirtildi. Bu konuda gündemde olan ilk düzenlemenin intibak konusunda olabileceği belirtilirken yasanın çıkması ile maaşlara 55 ile 350 TL arasında zam yapılabileceği belirtildi. Emekli maaşları için diğer bir düzenleme maddesi ise; maaşların asgari ücret seviyesine çekilmesi. Bu konuda adım atılabileceğinin yer aldığı haberde yer alan bu düzenleme sağlanırsa maaşlar en az 2 bin 20 TL olacak. Bu zam oranı çok sayıda emekli vatandaşın maaşına yüksek tutarda zam yapılması anlamına geliyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@