Duyuru Bugün Akbank'tan Geldi! Şimdi Al 2022'de Öde Kampanyası Başladı

Akbank yeni yayımladığı kredi kampanyasıyla şimdi ihtiyaç kredisi kullanan müşterilerine 2022 tarihli ödeme planı sunabileceğini duyurdu. Bugün ilan edilen kampanyada limit 70.000 TL olarak açıklandı.

Finans 05.10.2021 - 10:37 05.10.2021 - 10:37 Mustafa KARAGÖZ

Akbank ihtiyaç kredisi kampanyası geldi. Ekim 2021 döneminin başlamasıyla birlikte banka özel ödeme fırsatlarıyla ihtiyaç kredisi verebileceğini müşterilerine bildirdi. Akbank'ın sağlayabileceği kredi olanaklarına ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

AKBANK'TAN EKİM 2021 KREDİ KAMPANYASI GELDİ

Ekim ayı itibariyle nakit sorunu olan, acil para ihtiyacı bulunan ve hemen ödemeye başlayamacak olan müşterilere ödeme ertelemeli kredi olanakları sağlanmaya başlandı. 

Akbank ise resmi sitesinden yaptığı duyuru ile özel bir kredi paketi hazırladığını bildirdi. Banka 1000 TL ile 50.000 TL arası ihtiyaç kredileri ile 50.000 TL üzeri kredilerde Şimdi Al 2022'de Ödemeye Başla Kampanyası başlattığını duyurdu. 

Kredi kampanyasına dair bir açıklama metni yayımlayan Akbank müşterilerine "​“Harekete Geçiren Kredi” sayesinde bireysel müşterilerimizin ve KOBİ’lerimizin işlerini büyütmeleri, harcamalarını ve ödemelerini rahatlıkla gerçekleştirmeleri için alternatif vade seçenekleri ve avantajlı faiz oranları sunuyoruz. ​Kredinizi şimdi alın, ödemeye 2022'de başlayın." açıklamasında bulundu.

AKBANK KREDİ MALİYET TABLOSU

Akbank'tan kredi kullanacak olanlar için sunulan ödeme seçeneklerinin dışında bir diğer önemli husus kredi maliyet tablosu. Banka kredi kullanacak olan müşterileri için aşağıda yer alan tabloyu yayımladı. 

akbank ihtiyaç kredisi faizi 5 ekim

50.000 TL LİMİTLİ KREDİLERDE BDDK DÜZENLEMESİ VE AKBANK UYGULAMASI

İhtiyaç kredisi kullanımlarına BDDK düzenlemesi gelmişti. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ihtiyaç kredisi kullanımlarında limit uygulamasının olacağını ve limite göre ödeme planı oluşturulacağınıa açıklamıştı. BDDK tarafından ilan edilen düzenleme ile müşteriler herhangi bir bankadan 0 TL'den 50.000 TL'ye kadar olan ihtiyaç kredileri için 36 ay vade olanağını kullanabilecekler.

Ancak düzenleme 50.000 TL ve üzeri her limitli kredi için daha kısa vade olanağı içeriyor. Bu kapsamda yüksek limitli kredilerde uygulanan en uzun vade süreci 24 ay olarak duyuruldu. Bu kapsamda Akbank'ta dahil olmak üzere müşterilerine 50.000 TL'ye kadar limitli ihtiyaç kredilerini ayrı, 50.000 TL üzeri limitli ihtiyaç kredilerini ayrı paketlerde sağlıyorlar. 

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURULARI

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak olan müşteriler başvurularını Akbank Telefon Şubesi'nden ve Akbank Direkt İnternet veya Akbank Mobil üzerinden yapabilecekler. Dijital platformları kullanmak istemeyenler için banka şubeler üzerinde de ihtiyaç kredisi başvurularını kabul ediyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@