E Bordro Haziran 2019 Maaş Sorgulama Ekranı ve Maaşlara Temmuz Zam Oranı

Haziran 2019 dönemine ait olan memur maaş bordrosu e devlet üzerinden yayımlandı. İşte Haziran maaş bordrosu sorgulama ekranı ve Temmuz zam oranı!

Gündem 14.06.2019 - 09:57 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Haziran 2019 dönemine ait olan memur maaş bordrosu e devlet üzerinden yayımlandı. İşte Haziran maaş bordrosu sorgulama ekranı ve Temmuz zam oranı!

Milyonlarca memurun beklediği Haziran maaş bordrosu yayımlandı. Haziran 2019 Maaş Bordrosu Nasıl Sorgulanır?Her maaş döneminde kamu personelleri ve memurlar tarafından sıklıkla aranan maaş bordrosu sorgulama hizmeti internet üzerinden büyük bir kolaylıkla yapılıyor. Maaş bordrosu ile memur maaşları için ödenen net ve brüt tuturların yanı sıra varsa ek kesintiler ve ek ödemeler gibi bilgilere ve sigorta prim ödemeleri bilgileri yer alıyor. E bordro sorgulama hizmeti e devlet üzerinden yapılıyor. Maaş sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen memurların e devlet şifreleri ile sisteme giriş yapmaları gerekiyor. Sisteme giriş yaptıktan sonra arama bölümüne e bordro sorgulama yazmanız yeterli oluyor. Menü üzerinden ise e hizmetler bölümünden sırası ile Maliye Bakanlığı ve e bordro seçeneklerini tıklamanız gerekiyor. Gelen menüde sorgulama yapmak istediğiniz yıl ve ay bölümüne 2019 Mayıs seçeneklerini tıklamanız durumunda Mayıs ayı e bordro sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz. İnternet üzerinden direkt olarak maaş bordrosu sorgulama hizmetinden yararlanmak istiyorsanız da bu durumda arama motorunuza https ://www.turkiye.gov.tr/ e-bordro yazarak aratma yapmanız ve çıkan sayfada kişisel bilgilerinizi girerek Mayıs maaş bordrosu sorgulama yapmanız mümkündür. Devlet Memuru Maaş Bordrosu Nereden, Nasıl Alınır?Maaş bordrosu çıktısı almak için sorgulama bölümünde yer alan yazdır seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır. Daha ağırlıklı olarak bankalardan kredi çekmek isteyen kişilerden talep edilen maaş bordrosu çıktısı, en kolay maaş bordrosu sorgulama ekranında yer alan yazdır butonunu tıklayarak alınmaktadır. Temmuz Enflasyon Farkı Zammı 2019 Oranı Ne Zaman Açıklanacak?Bilindiği üzere memur maaşlarına ve emekli maaşlarına 6 aylık dönemlerde enflasyon farkı zammı yapılmaktadır. Bu zam oranı için uygulanacak olan enflasyon rakamları TÜİK tarafından her ay açıklanmakta olup şu ana kadar 5 aylık enflasyon rakamları açıklandı. Haziran ayı enflasonu ise TÜİK tarafından 3 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak. Bu tarihe kadar açıklanan enflasyon rakamlarına göre enflasyon oranı ilk 5 ayda yüzde 4.89 olarak hesaplandı. Bilindiği üzere enflasyon rakamları  yüzde 4 rakamını aşarsa bu durumda memura ek enflasyon zammı ödemesi yapılıyor ki bu rakam Mayıs ayında aşılmış oldu. Yani 2019 memur maaşı ek enflasyon farkı zammı için yüzde 4 oranının aşıldığı anda memur maaşlarına enflasyon farkı ödenecek. Bu rakam şu anda yüzde 4.89 oldu. Haziran ayı enflasyon rakamlarının da açıklanması ile kesin zam artış oranı belirlenmiş olacak. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@