E Devlet Üzerinden Acil Toplanma Alanı Sorgulama Nasıl Yapılır! Adım Adım Deprem Sonrası Toplanma Resimli Anlatım

Peş peşe gelen deprem haberleri vatandaşın tedirginliğini arttırırken olası bir depremden sonra hayati öneme sahip olan acil toplanma alanları için merakta arttı.

Gündem 07.10.2019 - 12:40 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

Peş peşe gelen deprem haberleri vatandaşın tedirginliğini arttırırken olası bir depremden sonra hayati öneme sahip olan acil toplanma alanları için merakta arttı. Peki, acil toplanma yeri nereden öğrenilir, toplanma alanı nerede, sorgulama nasıl yapılır?

Deprem sonrası sayıları ile büyük tartışma konusu yaratan deprem toplanma alanları e devlet üzerinden ücretsiz olarak sorgulanabiliyor. İstanbul'da Deprem Toplanma Alanı İstanbul'da yaşanan 5.8 şiddetindeki depremden sonra yaşanan büyük panik ile vatandaşların parkları doldurması tartışmalara neden olmuştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapılan "Bugün sordum arkadaşlara 99 depreminden sonra yapılan çalışmalarda deprem toplanma alanları çok konuşulur. İstanbul’da 470 büyük alan tespit edilmiş ve kayda geçirilmiş. O tarihte kayda geçirilen toplanma alanlarının sadece 77’si kalmış. Diğerleri yapıya dönüşmüş” açıklaması ile büyük tartışma yaratmıştı. Ardından gelen açıklamalarla söz konusu iddia yalanlanmış ve İstanbul'da deprem toplanma alanı sayısı konusunda hiçbir sorun olmadığı dile getirilmişti. AFAD yaşanan tartışmalar sonrasında Türkiye genelinde toplamda 15 bin 984 adet deprem toplanma alanı olduğunu söylemiş ve bu bilgilere e devlet üzerinden ulaşılabileceğini söylemişti. Acil Toplanma Alanı Sorgulama E Devlet E Devlet üzerinden acil toplanma alanı sorgulama işlemleri yapılabiliyor. Söz konusu sorgulama işlemi için e devlet şifresi ile TÜRKİYE GOV TR internet sitesine giriş yaptıktan sonra hemen sağ alt köşede yer alan aşağıdaki resme tıklayarak gerekli bilgilere ulaşabiliyorsunuz. 

Hizmet detay yazılı bölüme tıkladıktan sonra gelen yeni ekranda il, ilçe, mahalle ve cadde seçimlerini yaptıktan sonra size en yakın olan acil toplanma alanı bilgisine ulaşabiliyorsunuz. 

Ana sayfa üzerinden sorgulama yapmak isteyen kişiler için ise arama bölümüne acil toplanma alanı yazarak ilgili bölüme ulaşılmasına olanak sağlanıyor. 

Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@