E-Devlet Üzerinden Başvuranlara, 750 TL’ye Varan Nakit Promosyonu Hemen Verilecek

Halkbank E-Devlet'ten Başvuran Emeklilere 750 TL Ödeme Yapıyor! Emeklinin Yüzünü Güldüren Halkbank Yine İş Başında.

Finans 20.11.2021 - 00:34 20.11.2021 - 00:34 Serhat Karaman

Emekli bankacılığı denince birçok kişinin aklına ilk gelen isim Halkbank. Ülkemizin köklü devlet bankalarından biri olan Halkbank, emeklilerin her daim tercih ettiği bankalardan biri. Yeni kararla beraber emeklilere özel avantajlar sunmaya başlayan Halkbank, e-devlet üzerinden yapılacak başvurulara göre emeklilere 750 TL’ye varan nakit promosyon ödemesi yapacak.

750,00 TL’lik nakit ödeme, emekli maaşını Halkbank’tan alıp taahhüt süresi dolanlar ya da maaşını Halk Bankası’na taşımayı düşünenleri ilgilendirmekte. Halkbank’tan maaş alıp taahhüt süresi sona eren vatandaşlarımız, bankaya başvurarak yeni dönem için promosyon talebinde bulunabiliyor. Bu kişilere yapılacak ödeme, maaş tutarına göre 750,00 TL’ye kadar değişebiliyor.

E-Devlet Üzerinden Başvurun, 750,00 TL’ye Varan Promosyonunuzu Hemen Alın

İlk defa Halk Bankası’ndan emekli maaşı alacaklar ile hâlihazırda bir diğer banka ya da kurumdan maaş alanlar, maaş taşıma işlemlerinin ardından tıpkı taahhüt süresi sona eren Halkbank müşterileri gibi promosyon hakkından yararlanabilmekte. Emekli aylık tutarı 1.500 TL’nin altında olan vatandaşlar, maaş taşıma sonrasında 500,00 TL promosyon alıyor. Maaşı bu tutarın üzerinde olup 2.500 TL’nin altında olanlar ise 625,00 TL almaya hak kazanıyor. Emekli aylık ödemesi 2.500 TL sınırını aşanlar ise tamı tamına 750,00 TL’lik promosyonun sahibi oluyor.

Emekli maaşı taşıma işlemleri, doğrudan e-devlet üzerinden gerçekleştirilebileceği için bunun için şubeye gitmeye gerek kalmıyor. Emekli maaşı banka ve adres değişikliği menüsünü kullanarak maaşını Halk Bankası’na taşıyan emekliler, taşıma işlemlerini dilerlerse şubeden de yapabiliyor. Şube görevlisi, sadece güncel kimlik belgesini temin ederek maaş taşıma işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyor.

Promosyon ödemeleri, doğrudan nakit ödeme şeklinde yapılmakta. Maaşını Halkbank’a taşıyan emekliler, 3 yıllık bir sözleşme imzalayarak bunun karşılığında promosyon ödemesi alabiliyor. Yukarıda belirttiğimiz tutar aralıklarına göre ödenen promosyonlar, 31 Aralık 2021 tarihine kadar geçerli. 2022 yılı için emekli promosyon ödemesini henüz belirlemeyen Halk Bankası, bu bağlamda hummalı bir çalışma yürütmekte. Halkbank emekli promosyon ödemesinin 2022 yılı için belirlenmesinin akabinde güncel bilgileri de sitemizde bulabileceksiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@