E Devlet Üzerinden Hemen Kontrol Edin! SGK Da Unutulan Paralar Şahıs Ödemeleri Nasıl Öğrenilir?

Devletin sosyal yardımları her geçen gün artarken çalışanlar için de pek çok destek ödemesi ile doğum parası, rapor parası, süt parası, yol yardımı ödemesi parası, cenaze yardımı gibi paraların ödemesi yapılıyor.

Gündem 15.01.2020 - 21:15 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Devletin sosyal yardımları her geçen gün artarken çalışanlar için de pek çok destek ödemesi ile doğum parası, rapor parası, süt parası, yol yardımı ödemesi parası, cenaze yardımı gibi paraların ödemesi yapılıyor. Ancak pek çok kişi bu paraları unuttuğu için almıyor ve paralar SGK'ya geri iade ediliyor. SGK unutulan para sorgulama işlemi nasıl yapılır?

SGK üzerinden yapılan çok sayıda yardım bulunmakta olup bu yardımların belirli bir süre alınmaması durumunda paralar SGK'ya otomatik olarak iade edilmektedir. E DEVLET UNUTULAN PARA SORGULAMA EKRANI 2020İnternet arama motorunun arama ekranına e devlet yazın ya da TURKİYE GOV TR sitesine giriş yapın. Kimlik numarası ve e devlet şifrenizi yazarak sisteme giriş yapın. Ardından gelen yeni ekranın üst bölümündeki arama bölümüne SGK Şahıs Ödemeleri yazın ve ilk çıkan seçeneği tıklayın. 

Şahıs Ödemeleri Sorgulama (Sosyal Güvenlik Kurumu) yazan butonu tıklamanız durumunda adınıza bulunan bir SGK ödemesi bulunması durumunda bu rakam görüntülenecek olup paranın yatırılması için hesap numarası tanımlamanız istenecektir. SGK ŞAHIS ÖDEMESİ 2020 LİSTESİ4A Nakdi Tazminat Eğitim Öğretim4B Nakdi Tazminat Eğitim ÖğretimBağ-Kur Mahkeme Kararı ile Maaş ÖdemesiBağ-Kur Tütün ÖdemesiBloke Konulan Emekli MaaşıÇölyak Metabolizma ÖdemesiEmekli Hareketsiz İadesiEmsan Devir Öncesi Emanet İadeEmzirme Yardımı ÖdemesiGeçici İşgöremezlik ÖdemesiGelirlerden Red ve İadelerŞahıs Diş ÖdemesiŞahıs İlaç ÖdemesiŞahıs Sağlık Yolluğu ÖdemesiŞahıs Tıbbi Malzeme ÖdemesiTedavi Sağlık İadesi Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@