e-Devlet'te Kendisine Ait Olmayan Gayrimenkul Görünenler Ne Yapmalı?

Bazı vatandaşlar e-Devlet hesaplarında kendilerine ait olmayan gayrimenkullerin kendi üzerilerinde kayıtlı olduğunu gördüler.

EMLAK HABERLERİ 22.11.2019 - 09:58 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Bazı vatandaşlar e-Devlet hesaplarında kendilerine ait olmayan gayrimenkullerin kendi üzerilerinde kayıtlı olduğunu gördüler. Peki bu durumda kalan bir vatandaş nasıl bir yol izlemeli? Haberimizde.

Günümüzde en çok kullandığımız uygulamaların başında e-Devlet geliyor. Kendimize dair tüm biglilerin ve detayların yer aldığı e-Devlet hesabımızda onlarca işlem için sorgulama yapabiliyoruz. Ancak e-Devlet uygulamasını kullanırken bazen bazı sorunlar yaşanabiliyor. Emlak, tapu konuları ile ilgili olan bu sorunlardan bir tanesini ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından bu soruya verilen yanıtı sizlerle paylaşıyoruz. KENDİNİZE AİT OLMAYAN TAŞINMAZ SİZE AİT GÖZÜKÜYORSAe-Devlet hesabınızda üzerinize kayıtlı gayrimenkülleri, taşınmazları sorguladığınızda kendinize ait olmayan gayrimenkuller görüyorsanız, bu durumda yapmanız gereken bazı işlemler bulunuyor. İleride herhangi bir sorun yaşanmaması adında bu gayrimenkuller ile ilgili yanlışlıkları düzeltmeniz için ise birkaç çözüm yolu bulunuyor. İşte Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından konuya dair paylaşılan bir soru, bir cevap ve çözüm önerileri. E-devlet üzerinde kendime ait olmayan bir taşınmaz görünüyor, nasıl düzeltebilirim?E-devlet üzerinde kendinize ait olmayan taşınmaz görülmesi halinde en yakın Tapu Müdürlüğüne giderek bildirimde bulunmanız halinde yanlışlık düzeltilecektir. Alo 181 Tapu ve Kadastro Hizmet Hattımızı arayarak da taşınmaz bilgilerini vermeniz halinde adınıza bildirim kaydı düzenlenecektir.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@