e-Devletten Kullanılabilecek Kredi Limiti Sorgulama Nasıl Yapılır?

e-Devlet üzerinden tüm kredilerin borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Bankalar Birliği'nin sistemi üzerinden yapılacak sorgulama işlemlerini sizlerle paylaşıyoruz.

GÜNDEM 24.12.2019 - 14:37 15.07.2021 - 00:11

e-Devlet üzerinden tüm kredilerin borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Bankalar Birliği'nin sistemi üzerinden yapılacak sorgulama işlemlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Vatandaşlar bankalara olan borçlarını, bankaların kişiye özel değerlendirmelerini veya bankalardan ne kadar kredi çekebileceklerine ilişkin detayları öğrenebilirler. Bunun için e-Devlet şifrelerini kullanacak olan vatandaşlar için sorgulama işlemlerini nasıl yapacaklarını aktarıyoruz. E-DEVLET ÜZERİNDEN KREDİ VE BORÇ BİLGİLERİNİ SORGULAMAKamu veya özel bankalardan kredi kartı kullanan veya kredi kullanan vatandaşlar tüm borçlarını e-Devletten öğrenebilirler. Bunun dışınmda ayrıca mevduat hesabınızın olduğu bankalar tarafından ne kadar kredi çekebilirsiniz onu öğrenebilirsiniz. Bunları yapmanız gereken işlemler ise sırasıyla şu şekilde;1-) Öncelike şifreniz ile e-Devlet sistemine giriş yapın.2-) Daha sonra arama bölümüne Bankalar Birliği yazın ve ara butonuna basın.

3-) Karşısınıza iki maddeli işlem ekranı çıkacak. Burada ” Risk Merkezi Raporu Başvurusu (Türkiye Bankalar Birliği)" yazan sekmeye tıklayın. 4-) Burada önemli bir nokta var. Bu başvuru işlemlerini ayda bir defa yapabilirsiniz. İlk defa başvuru yapan vatandaşlar yukarıda yer alan sekmeye tıkladıklarında açıklan ekranda yeni başvuru yazan bölüme tıklayacaklar. Burada telefon numaralarına SMS gönderilecek. Bu aşamada raporu görüntüle seçeneği tıklayacak vatandaşlar telefona gelen şifrelerini girdikten sonra başvurularını yapabilecekler. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@