E-Okul Öğretmen Girişi Ne Zaman Kapanacak? E-Okul Not Girişi Ne Zaman Bitiyor?

Okulların yarıyıl tatiline girmesine kısa bir süre kala öğrenciler e-okul öğretmen girişi ne zaman kapanacak, e-okul not girişi ne zaman bitiyor sorularına yanıt arıyor. İşte ayrıntılar...

Gündem 17.01.2022 - 13:39 17.01.2022 - 13:39 Büşra Uluşen

Uzun yıllar önce hayatımıza giren E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile anne ve babalar okula gitmeden çocuklarının ders notlarını ve devamsızlıklarını takip edebiliyor. Bu sistemle birlikte artık ders notları ve devamsızlık bilgileri sisteme girilerek direkt karneye yansıyor. 

Veliler ve öğrenciler T.C kimlik numarası ve okul numarasıyla birlikte giriş yaparak okul içerisindeki tüm ders notlarını tek tıkla görebiliyorlar. 

Okulların yarıyıl tatiline girmesine kısa bir süre kala e-okul sistemind not telaşı yaşanıyor. Öğretmenler, öğrencilerin dönem sonu notlarını sisteme girerek hem velileri hem de öğrencileri bilgilendiriyor. Birçok kişi de e-okul sisteminin ne zaman kapanacağını araştırıyor.

E-OKUL NE ZAMAN KAPANACAK?

E-okul sistemi, sitede ve uygulamada yapılan güncellemeler ve onarım süreleri dışında 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Ancak okulların kapanacğı günlere yakın öğretmenlerin not girişleri nedeniyle sitede yoğunluk yaşanabiliyor. Böyle olunca da dönem sonu notlarını öğrenmek için heyecanla sisteme girmeye çalışan öğrenciler hüsrana uğruyor. 

Karne gününe günle kala veli bilgilendirme sisteminde yoğunluk yaşanıyor. Sistemin not girişine kapatılışı öğretmenlerin yazılı sınavlarını okuduğu tarihe göre değişiklik gösteriyor. Ancak genellikle not girişi karne basılma süresi göz önünde bulunarak okulların kapanmasından birkaç gün önce not girişine kapatılıyor. 

Bu yıl okulların yarıyıl tatili 21 Ocak 2022 tarihinde başlayacak. Bu nedenle e-okul veli bilgilendirme sisteminin de 19-20 ocak tarihleri arasında not girişine kapatılması ve ardından da karne basım işlemlerinin gerçekleştirilmesi bekleniyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@