EBA TV'de Adnan Menderes'in İdamına İlişkin Yayımlanan Animasyona MEB'den Soruşturma

Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim programı EBA TV'de yayımlanan Adnan Menderes'in idamına ilişkin animasyon videosuna dair soruşturma başlattı.

GÜNDEM 24.03.2020 - 12:35 15.07.2021 - 00:08 Emlak 365

Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim programı EBA TV'de yayımlanan Adnan Menderes'in idamına ilişkin animasyon videosuna dair soruşturma başlattı. MEB'in almış olduğu karar ve soruşturma detayları haberimizde.

Koronavirüs salgını sonrası tüm eğitim kurumları eğitime ara vermişlerdi. Bir haftalık tatilin ardından ilk ve ortaöğretim öğrenciler için uzaktan eğitim başladı. EBA TV'de yayımlanan ders içerikleri ile uzaktan eğitim alan öğrencilerin ilk gün derslerinde yer alan bir video ise tepki çekmişti. Eski başbakanlardan olan Adnan Menderes'in idam sahnesinin yer aldığı anismayon videosunun ortaöğretim öğrencilerine izlettirilmesinin ardından ise MEB'den soruşturma geldi.MEB'DEN ADNAN MENDERES VİDEOSUNA TEPKİMilli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitimin ilk gününde eski Başbakan Adnan Menderes'in idamını konu alan animasyon videosuna ilişkin ilk açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan gelmişti. Bakan Selçuk konuya ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak videoyu onaylamadığını ifade etmişti. Ziya Selçuk ilgili videoya dair konuşmasında "Etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak, yayınlara da göstereceğiz" demişti.Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un bu açıklamasının ardından ise Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ilgili videoya soruşturma açıldığı bilgisi geldi. Alınan karar kapsamında EBA TV'de yayınlanan animasyonun hazırlanmasında ve yayınlanmasında sorumluluğu olan görevliler hakkında soruşturma başlatıldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın ayrıca EBA TV'de yer alacak programların kontrolü konusunda ek tedbirler alacağı da öğrenildi.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@