EBA'da Gösterilen Adnan Menderes'in İdam Sahnesine Bakan Selçuk'tan Açıklama: Ben de Onaylamıyorum

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitimin ilk gününde EBA TV'de yer alan Adnan Menderes'in idam animasyonu ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

GÜNDEM 23.03.2020 - 16:54 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitimin ilk gününde EBA TV'de yer alan Adnan Menderes'in idam animasyonu ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk idam animasyonun öğrencilere izlettirilmesini kendisinin de onaylamadığını ifade etti.

Uzaktan eğitimin ilk gününde EBA TV'de yer alan bir video başta sosyal medya olmak üzere vatandaşlar tarafından tepki çekmişti. Ortaokul öğrencilere verilen uzaktan eğitim dersinde, Adnan Menderes'in idam edildiği sahnenin animasyonu yer aldı. Konunun sosyal medya da konuşulmaya başlamasının ardıdnan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama geldi.ZİYA SELÇUK'TAN O VİDEOYA AÇIKLAMAMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden söz konusu videoya dair açıklamalarda bulundu. Yayınlanan videoyu doğru bulmadığını ifade eden Milli Eğitim Bakanı Zİya Selçuk, Twitter hesabından şu paylaşımlarda bulundu. "Bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ben ve ekibim büyük bir gayretle çalıştık. Dersleri merkez alarak yüzlerce çekimin tamamını kontrol ettik.Bu yoğun süreçte, üzülerek ifade ediyorum ki, görev dağılımında kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum.Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak, yayınlara da göstereceğiz. Hepimiz için yeni ve zorlu bir süreç. Bu konuda sizlerin de anlayışınızı rica ederim. Gözden kaçırdığım birkaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam."NE OLMUŞTU?Corona Virüs salgını nedeniyle verilen 1 haftalık iznin ardından başlayan uzaktan eğitimin ilk gününde öğrenciler EBA TV üzerinden ilk eğitimlerini almışlardı. EBA TV'nin ortaokul kanalında yer alan bir videoda ise Adnan Menderes'in idamını tasvir eden bir anismasyon filmi yayınlanmıştı.

EBA TV'de yer alan video ile ilgili detaylar için TIKLAYINIZEmlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@