Ebeveyn Banyosu Nedir, Evin Değerini Neden Arttırır?

Ebeveyn banyosu özellikle son dönem yapılan konutların olmazsa olmazları arasında çoktan yerini almış bulunuyor. Peki, ebevyn banyonu nedir?

Emlak Terimleri 11.07.2019 - 23:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Ebeveyn banyosu özellikle son dönem yapılan konutların olmazsa olmazları arasında çoktan yerini almış bulunuyor. Peki, ebevyn banyonu nedir?

Evin diğer halkının kullandığı ve aynı zamanda misafirlerin de kullandığı banyodan ayrı tamamen ev sahiplerine ait bu banyo hem sağladığı özel ve mahrem alan hem de kişiye özel olması açısından son derece tercih edilen ve aranan bir daire özelliği. Öyle ki artık özellikle orta segment ve lüks konut projelerinde ebeveyn banyosu olmadan yapılan daire neredeyse yok.Ebeveyn Banyosu Evin Değerini Neden Arttırır?Ebeveyn banyosu maliyeti açısından bakıldığında aslında eve kattığı değeri düşününce maliyeti yok denecek az bir özellik. Özellikle inşaat aşamasında toplu inşaat maliyetlerine dahil edilerek yapılan ikinci bir ebeveyn banyosu maliyeti çok düşük tutarlarda oluyor.İşte özellikle de bu sebeple inşaat firmaları evlere mutlaka ebeveyn banyosu yapmayı tercih ediyorlar. Diğer yandan ebeveyn banyosu evin hem değerini artarken hem de evin prestijini yükseltiyor. Hatta bugün ev almak isteyen birçok çiftin evde ilk aradığı özellikler arasında ebeveyn banyosu olması yer alıyor. Ebeveyn Banyosu Neden Yapılır?Diğer yandan ebeveyn banyosu her daire için uygun olmayabiliyor veya bazen çok küçük ebatlardaki dairelere yapılan ebeveyn banyosu evin özellikle yatak odası alanını küçültüp kullanılmaz hale getirebiliyor. Bu sebeple ebeveyn banyosu genellikle en az 90 m2 büyüklükte ve en az 2+1 ebatta evlerde tercih ediliyor.Diğer yandan çok lüks projeler ve çok büyük metrekarelere sahip olunması söz konusu değilse stüdyo ve 1+1 dairelerde ebeveyn banyosu yapılmıyor. Ebeveyn banyosu amacı evi alan açısında tabi k, sadece kendisinin kullandığı özel bir banyoya sahip olmak ve ayrıca özel hayatını ebeveyn banyosu ile bir miktar da olsa başkalarından gizlemek oluyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@