Ebru Gündeş Kanlıca Yalısı Davasında Tutuklanabilir!

Zerra Zarrab'ın Amerika'da tutuklanması ile zor günler geçiren Ebru Gündeş Kanlıca'da yer alan yalısı nedeni ile görülen davasında tutuklanma riski ile karşı karşıya kaldı.

Ebru Gündeş Kanlıca Yalısı Davasında Tutuklanabilir!

Zerra Zarrab'ın Amerika'da tutuklanması ile zor günler geçiren Ebru Gündeş Kanlıca'da yer alan yalısı nedeni ile görülen davasında tutuklanma riski ile karşı karşıya kaldı.

İstanbul Kanlıca'da yer alan yalısında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı tadilat yaptığı iddiası ile hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istemi ile dava açılan Ebru Gündeş hakkında hapis cezası çıkma riski ortaya çıktı.Mart Ayında Yapılacak Duruşmaya Katılmazsa Hakkında Yakalama Kararı Çıkarılacak!Ebru Gündeş Beykoz Kanlıca'da yer alan yalısında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı tadilat yaptığı iddiası ile mahkemelik olmuştu.İmar barışı kapsamından Boğaz Öngörünümünün çıkarılmasının ardından bu hakkını kaybeden Ebru Gündeş hakkında Beykoz 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştı. Yapılan son duruşmada bru Gündeş Sarraf'ın Avukatı Begüm Can Gürel katılarak davanın ileri bir tarihe alınmasını istedi.Gürel açıklamasında "Geçen celse müvekkilimizi bu celse hazır edeceğimizi dair beyanda bulunmuştuk ama geçen celse öncesi bu zamana denk gelen konser sözleşmeleri vardı. Önceden planlamış olduğu sözleşmeler nedeniyle Antalya'da sahne alacak olmasını dikkate alınmasını istiyoruz. İşi kapsamında yaptığı sözleşmeleri iptal etme imkanı yoktur. Son bir süre talebimiz bulunmaktadır" dedi.Mahkeme Ebru Gündeş'in talebini kabul ederek "En geç gelecek celseye kadar ek savunmasını vermek üzere hazır edilmesi gerektiğini vekillerine ayrı ayrı ihtarına, hazır edilmemesi halinde yeniden bu konuda süre verilmeyip ihzar müzakeresi veya yakalama emri düzenlenebileceğinin ihtarına" karar verdi.6 Aydan 3 Yıla Kadar Hapis Cezası Alabilir!Hatırlanacağı üzere davaya konu olan yalı 2011 yılında Rıza Zarraf tarafından alınmış, 4 parseli kendisi adına 5 parseli ise eşi Ebru Gündeş üzerine kaydettirmişti.Ebru Gündeş ve eşi yalıda tadilat yaparken yapılan tadilatın 2960 Sayılı Boğaziçi Kanunu’na aykırı olduğu iddiası ile çiftin hakkında dava açıldı. Ebru Gündeş “Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na” aykırı tadilat yapmak suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası alma riski ile karşı karşıya bulunuyor.Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"