Edirne'de Bir Ailenin Yok Edildiği Cinayette Yeni Gelişme! Öldürülmelerine Neden Olan Altınlar...

Edirne'de 4 kişilik bir ailenin katledildiği cinayetteki sır perdesi aralanıyor. Hayatını kaybeden Mehmet Güner'in ölmeden önce kızına söyledikleri öğrenilirken, evde yeni bulgulara ulaşıldı.

Gündem 11.04.2022 - 12:59 11.04.2022 - 14:17 Büşra Uluşen

29 Mart tarihinde Edirne Uzunköprü'ye bağlı Elmalı köyünde yaşanan ve 4 kişilik ailenin katledildiği cinayete ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Milyonlarca liralık altını olduğu iddia edilen ve u sebeple ete kurban gittiği düşünülen Güner ailesinin komşuları, olayla ilgili yeni açıklamalarda bulunarak cinayeti derinleştirdi. 

MİLYONLUK ALTINLAR BEKLENMEYEN BİR YERDEN ÇIKTI

Köyün muhtarlık azası İ.G, cinayet sonrasında evde olduğu tahmin edilen altın ve paraların olay günü polis ekipleri tarafından arandığını ancak bulunamadığını, yapılan ikinci aramada ise bahsi geçen altın ve paranın evde bulunan elektrik panosundan çıktığını ifade etti. 

İkinci arama sırasında jandarmanın çıkarken elektrik kutusunu çektiğini, kilitli olan kutunun levye demir ile açıldığını ve içinden 30-35 bin lira kadar para ve birkaç adet altın çıktığı öğrenildi. 

KIZINA PARA SAKLADIĞINI DAHA ÖNCE SÖYLEMİŞ

Cinayete kurban giden M.G'nin daha önce sakladığı altın ve paralardan kızına bahsettiği, '' Ben size bir miktar ölüm parası sakladım bir yere. '' dediği öğrenilirken mahalle sakinleri olayın bir an önce aydınlatılmasını talep ederken olayın yaşandığı günden bu yana tedirgin olduklarını söyledi. 

edirne cinayet

OLAYIN ARKASINDA BAŞKALARI MI VAR? PARA VE ALTIN İNCELEMEYE ALINDI

Köyde yaşayan bir vatandaş, olayın arkasında başkalarının olduğundan şüphelendiğini ve bir kişinin dört kişiyi birden öldürmesine imkan olmadığını söyledi. Cinayet nedeniyle köy olarak tedirgin olduklarını ve geceleri korkudan uyuyamadıklarını ifade eden vatandaş, failler bir an önce yakalanırsa herkesin rahat edeceğini belirtti. 

Öte yandan olayla ilgili olarak evde bulunan altın ve para incelenmek üzere kayıt altına alındı. Güvenlik güçlerinin yürüttüğü çalışmalar, gün yüzüne çıkan bilgiler sayesinde genişletildi. 

M.G, aynı adı taşıyan oğlu M.G, eşi F.G ve Çocukları A.G 'in öldürülmüş şekilde bulunması üzerinde 'Sarı' lakabıyla tanınan B.E tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@