Efsanevi Boksör Muhammed Ali'nin Çiftlik Evini TURKSEN Aldı!

Efsaneler arasına adını yazdırmayı başaran Muhammed Ali'nin hayatının son dönemini geçirdiği çiftlik evinin TURKSEN tarafından satın alındığı açıklandı.

Emlak Magazin 11.01.2019 - 17:06 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Efsaneler arasına adını yazdırmayı başaran Muhammed Ali'nin hayatının son dönemini geçirdiği çiftlik evinin TURKSEN tarafından satın alındığı açıklandı.

2016 senesinde hayata gözlerinu yuman efsanevi boksör Muhammed Ali'nin evini Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TURKEN) satın aldı. Amerika'nın Michigan kentinde yer alan çiftlik evinin New York merkezli olarak hizmet veren TURKEN tarafından satın alındığı açıklandı. 328 Dönüm Büyüklüğüne Sahip Arazisi Var! Sabah Gazetesi tarafından yapılan habere göre Michigan eyaleti Berrin Springs'teki St. Joseph Nehri kenarında bulunan yaklaşık 328 dönümlük arazi içindeki Muhammed Ali'ye ait mülkü vefat eden Muhammed Ali'nin eşinin TURKEN vakfına sattığı öğrenildi. Toplam 328 dönümlük araziye sahip olan çiftlik evinin 4 yatak odalı ana evin dışında içinde boks ringi bulunan spor salonu, basketbol alanı ve havuz dâhil 7 ek binası olduğu belirtiliyor. Muhammed Ali'nin evi 1970'lerin ortasında 400 bin dolara satın aldığı, daha sonra Los Angeles ve Arizona'ya taşınmasına rağmen söz konusu evi dönem dönem inzivaya çekilmek için kullandığı kaydedildi.Mülkü satışa koyan emlak ajansı Cressy & Everett'ten Tim Mitchell, Endonezya ve Dubai de dâhil ev için birçok yerden alıcı çıktığını ancak satışı Türken Vakfı'na yaptıklarını aktardı. Vakıf, evi ABD'deki Türk öğrencilerin eğitim faaliyetleri için kullanacak.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@