5 Mayıs 2019 ALES Yorumları! ALES Soruları, Cevapları ve Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ALES 5 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Peki, ALES sınavı hakkında yorumlar ne, sorular zor muydu, kolay mıydı, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

5 Mayıs 2019 ALES Yorumları! ALES Soruları, Cevapları ve Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ALES sınavı bitti. Sınavın bitmesi ile beraber adaylar soruların yanıtlarını ve diğer adayların sınav yorumlarını araştırmaya başladı. 

Sınav süresince adaylar 50 tanesi sözel 50 tanesi de sayısal olmak üzere toplam 100 soruyu doğru yanıtlamaya çalıştı. Adaylara soru çözümü için ise ÖSYM tarafından 150 dakikalık süre tanındı. 

ALES Soru ve Cevapları Ne Zaman Yayımlanacak?

Sınavda ter döken adaylar ALES cevapları ve soruları için bekleyişe başladı. ALES 2019/1 soru ve cevapları muhtemelen ÖSYM tarafından önümüzdeki hafta içerisinde sınava giren adaylar tarafından kendi resmi internet sitesi üzerinden paylaşılacak. 

2019/1 ALES Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sınava giren adaylar sonuçları beklemeye başlarken ÖSYM ALES 2019/1 sonuçları 30 Mayıs 2019 tarihinde açıklanacak. 

ALES Soruları Kolay Mıydı, Zor Muydu?

Adaylar sınav sonrası sorular üzerinde tartışmaya başlarken soruların kolaylığı ve zorluğu konusunda da ortak bir görüş ortaya çıkmadı. Bazı adaylar sınavın kolay olduğunu savunurken bazı adaylar ise forumlarda yapmış oldukları paylaşımlarda soruların zor olduğunu savundu. Peki, sizce ALES sınavı kolaymıydı, zormuydu? Yorum bölümünden soruları diğer adaylarla tartışabilirsiniz..

Emlak365.com