FED Tutanakları Sonrası Gece Yarısı Şoku Yaşayan Altın Fiyatları Yeniden Yükselişe Geçti!

Altın fiyatlarında dün gece yarısı hareketliliği yaşandı. Açıklanan FED tutanakları sonrası altının ons fiyatı büyük bir dalgalanma yaşarken fiyatlar hızlı geri çekildi. Panik satışları başlayan düşüşü hızlandırırken piyasaların açılması ile altın fiyatları toplandı. Peki, bugün altın kaç lira, çeyrek altın ne kadar oldu, 20 Ağustos 2020 Perşembe günü ons altının fiyatı kaç dolar oldu? Soruların yanıtları haberimizde...

FED Tutanakları Sonrası Gece Yarısı Şoku Yaşayan Altın Fiyatları Yeniden Yükselişe Geçti!

Tüm dünya piyasaları tarafından büyük bir merakla beklenen FED tutanakları dün akşam saatlerinde açıklandı. 

Açıklanan tutanaklar sonrasında getirisi eğrisi açıklamaları ile ons altının fiyatı büyük bir hızla düştü. 

FED GETİRİ EĞRİSİ KONTROLU İÇİN OLUMSUZ KONUŞTU, ONS ALTININ FİYATI SERT DÜŞTÜ! 

Açıklanan FED tutanakları satır satır incelenirken getirisi eğrisi kontrolüne soğuk bakılması üzerine ons altının fiyatında çok sert bir dalgalanma yaşandı. 

Son 2 gündür yönünü yukarı çeviren ve aşı haberi sonrası verdiği kayıpları toplamaya başaran ons altının fiyatı 2 bin dolardan hızlı düşüş yaşayarak yüzde 3,5 seviyesini aşan bir kayıpla 1925 dolara kadar geriledi. 

Piyasaların açılması ile beraber altın kayıplarını telafi etmeye başlarken yaşanan dalgalanma ile yatırımcılar gece yarısı şoku yaşamış oldu. 

BUGÜN ONS ALTIN, GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTIN KAÇ LİRA OLDU?

Dün yaşanan sert geri çekilmenin altından ons altın 1950 dolar seviyesini zorlamaya devam ediyor. Anlık altın fiyatları içerisinde ons altının alış fiyatı 1948,85 dolar ve alış fiyatı ise 1.949,50 dolar üzerinden işlem görüyor. 

Gram altın fiyatı ise 457,40 lira ve satış 457,52 liralık satış fiyatı ile düne oranla yüzde 1.10 getiri ile güne yükseliş eğilimli başladı. Çeyrek altın alış fiyatı 744,80 lira olurken satış fiyatı ise 758,90 lira olarak gerçekleşti. 

Emlak365.com