Ek Aidat Krizi Başladı: Sitelerde Kar Temizliği Pahalıya Patlayacak!

İstanbul yaşanan yoğun kar yağışının sona ermesinin ardından yeniden normal hayata dönmeye çalışırken sitelerde kar temizliği krizi yaşanmaya başlandı.

Emlak Haberleri 29.01.2022 - 00:40 29.01.2022 - 00:42 Gülcan Özer

İstanbul'da kar yağışının sona ermesinin ardından kar temizliği başladı. Özellikle büyük sitelerde kar sorunun devam ettiği belirtilirken bazı sitelerde yaşanan sorun nedeni ile çoğu kişinin halen araçlarının otoparklarda kaldığı ve çıkaramadıkları dile getiriliyor. 

Yaşanan yoğun kar yağışının ardından belediye ekipleri caddeleri, yolları ve kaldırımları temizlerken sunulan bu hizmetten çoğu site yararlanamadı. Site sakinleri her ay ödemiş oldukları aidatlar ile temizlik hizmetlerinden yararlanırken kar temizliği için ekstra aidat tartışmaları başladı. 

KAR TEMİZLİĞİ İÇİN SİTE YÖNETİMLERİ EKSTRA AİDAT TALEP EDEBİLİR Mİ?

Konu hakkında açıklama yapan Gayrimenkul Uzmanı Gülcan Altınay kar temizliği için gerekli harcamaların site yönetiminin daha önce toplanan paraları üzerinden yapılması gerektiğini belirtti. Altınay açıklamasında "Apartman sakinlerini tek tek uyararak, araçlarını düzgün bir şekilde park etmeleri için uyarmaları gerekiyor.

site kar temizliği

Kar yağışı öncesi bütün ekipmanlarını hazır halde tutabilir, tuzlama ile ilgili çalışmalarını yapabilir ki insanlar mağdur olmasın bir an önce sorunlar atlatılabilsin" diyerek konu hakkındaki sorumluluğun site yönetimlerine ait olduğunu söyledi. Yasal prosedüre rağmen kar temizliği için aidat talep edilmesi durumunda ise Altınay, site sakinlerinin imza toplayarak genel kurul yolu ile site yönetimini değiştirebileceklerini dile getirdi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@