Ek Talep, Kefil Şart Yok! Emekliye En Az 1200 TL Elden Peşin Verilecek

Emekliler için ağustos ayı promosyon kampanyası detayları belli oldu. Maaşlara göre yapılacak ödemeler ile en az 1200 TL alacak emekliler için bu rakam 1750 TL'ye kadar çıkabilecek.

Finans 28.07.2021 - 13:14 28.07.2021 - 14:07 Mustafa KARAGÖZ

Emeklilikler için sağlanan promosyon kampanyası ay ay yenileniyor. Hem kamu bankaları hem özel bankaların sürdürdüğü kampanyalar ile ayrı ayrı ödemeler yapılıyor. Emekliler en çok hangi bankanın şartlarını beğenirlerse o bankanın promosyon kampanyasından faydalanabilecekler. 

BANKALARIN PROMOSYON KAMPANYASINDA RAKAM ARTTI

Bilindiği üzere bankalar emekli müşterilerinin maaşlarını kendi bünyesinden alıyor olmaları durumunda promosyon ödemesi yaparlar. Emeklilerde maaşlarını alacakları bankayı kendileri belirleyebilir ve diledikleri banka için başvuruda bulunabilirler. 

Emekli maaş müşterisi açısından kamu bankaları ön plana çıkıyor olsalar da özel bankalarda promosyon ödemeleri ile dikkat çekiyorlar. Öyle kamu bankalarında en düşük 500 TL olarak ödenen promosyon ödemeleri en fazla 750 TL'ye çıkıyor. Özel bankalarda ise bu rakamların yanında bankaların özel kampanyaları ile en düşük ödeme tutarı 1200 TL'ye en fazla ödenen rakam ise 1750 TL'ye yükseliyor. 

1750 TL için Resmi Açıklama

Yapı Kredi Bankası emekli maaş promosyonu kapsamında emekli müşterilerine çok yüksek tutarda promosyon ödemesi sağlıyor. Emeklilerin kimlikleri ile birlikte Yapı Kredi Bankası'na başvuruda bulunması promosyon ödemeleri için yeterli. Ayrıca banka ek talep, kefil ve benzeri özel şartlar talep etmiyor.

Promosyon ödemelerinden yararlanmak için tek koşul başvuruda bulunan kişinin emekli maaşını 3 yıl boyunca banka bünyesinden alacağına söz vermesi olacak. Taahhüt veren emeklilere ise Yapı Kredi Bankası anında peşin olarak promosyon ödemesini yapıyor. 

Ne Kadar Ödeme Alırım?

Emekli maaş promosyonu ödemelerinde rakamlar maaşa göre belirlenir. Maaşın yüksek olması durumunda ödenecek promosyon tutarı da artacak. Maaşın az olması durumunda ise ödemeler ilan edilen en alt düzeyden yapılacak. Yapı Kredi Bankası için ödemeler 1200 TL, 1500 TL ve 1750 TL olarak yapılır. 

Aylık emekli maaşı 1499 TL’ye kadar olan vatandaşlar için Yapı Kredi Bankası 1200 TL emekli maaş promosyonu ödemesi yapar. Ancak emeklilerinin bir aylık net geliri 1500 TL ile 2499 TL arasında olursa ödenecek olan promosyon tutarı 1500 TL olacak. Yüksek emekli maaşı alan ve bir aylık net geliri 2500 TL'den daha fazla olanalr için Yapı Kredi Bankası 1750 TL ödeme yapacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@